Już w najbliższy weekend spotkamy się na Betlejemskim Zlocie

//Już w najbliższy weekend spotkamy się na Betlejemskim Zlocie

Mimo trwającej pandemii koronawirusa harcerki i harcerze spotykają się podczas Betlejemskiego Zlot, który w tym roku przeniósł się do Interentu. Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich do udziału on-line w niektórych punktach programu.

Zlot rozpocznie się piątkową transmisją o godzinie 18:00. Oprócz oficjalnego rozpoczęcia zlotu czeka nas także podsumowanie propozycji programowej „Teczka serdecznej pamięci” oraz „Dar ZHP na 100”. Następnie wszyscy spotkamy się na czuwaniu modlitewnym, które pomoże przygotować się nam do przyjęcia Betlejemskiego Światła Pokoju. Link do transmisji w piątek 11.12.2020 r.

Sobota do południa to gry miejskie oraz konferencja instruktorska – wziąć w nich udział mogą tylko zgłoszone wcześniej osoby. Ale nic straconego! Wszystkich zapraszamy na  15:00 na koncert zespołu „Wołosatki”. Zespół zaśpiewa wszystkim dobrze znane i lubiane piosenki harcerskie turystyczne z piękną panoramą Tatr w tle. W sobotę wieczorem uczestnicy zlotu będą mieli okazję wziąć udział w konkursach indywidualnych. Link do transmisji w sobotę 12.12.2020 r.

Najważniejszym punktem całego weekendu będzie niedzielne odebranie Światła z rąk przedstawicieli słowackich skautów. O 9:40 zapraszamy na program ZHP360, podczas którego połączymy się z chorągwiami, które opowiedzą o przekazaniach Światła i akcjach towarzyszących. O 10:00 wszyscy będziemy mieli możliwość wzięcia udziału w przekazaniu, które w tym roku wyjątkowo odbędzie się na przejściu granicznym na Łysej Polanie. Następnie o 11:00 w kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju w Harcerskim Schronisku Górskim na polanie Głodówka rozpocznie się Msza Święta, podczas której Światło zostanie przekazane reprezentacją chorągwi, aby następnie ruszyć w wielką podróż po Polsce. Link do transmisji w niedzielę 13.12.2020 r.

Zachęcamy do śledzenia strony na Facebooku Betlejemskie Światło Pokoju oraz wydarzenia Betlejemski Zlot. Znajdują się tam wszystkie najważniejsze informacje. Bądźmy zdalnie, ale razem!

Betlejemski Zlot dofinansowany jest ze środków Rządowego Programu Wsparcia Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

(za zhp.pl)

2020-12-09T11:16:53+00:0009/12/2020|

About the Author: