Hufiec Opoczno

//Hufiec Opoczno
Hufiec Opoczno2020-01-09T18:20:53+00:00

Hufiec ZHP Opoczno działa na terenie powiatu opoczyńskiego od ponad 70 lat. Historia harcerstwa na tych ziemiach sięga okresu międzywojennego, jednakże za początek funkcjonowania hufca przyjęto 1945 rok. Zachowane dokumenty z 1945 roku świadczą o powstaniu I Męskiej Drużyny Harcerskiej im. Władysława Jagiełły w Opocznie, a następnie kolejnych drużyn. Dzięki temu powołano Hufiec ZHP w Opocznie, który w później przyjął imię znamienitego etnografa Oskara Kolberga.

Obecnie w hufcu działa 18 drużyn i gromad oraz Harcerski Klub Ratownictwa.

Cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez opoczyńskich harcerzy jest „HarcCafe” – wieczorowe spotkanie dla mieszkańców całego miasta, któremu przewodzi jakiś temat, np. walentynki, bajki lub lata 60. Harcerze często wyjeżdżają na „Stanicę Harcerską” w Miedznej Murowanej, która znajduje się około 12 km od Opoczna.

Komenda Hufca

Komendantka – pwd. Sylwia Michoń