Łódzka dba o zdrowie

/Łódzka dba o zdrowie
Łódzka dba o zdrowie2020-06-30T22:09:28+00:00

VIII Zjazd Chorągwi Łódzkiej ZHP przyjął Uchwałę w sprawie kampanii prozdrowotnej dla członków Chorągwi Łódzkiej. Zobowiązuje ona Komendę Chorągwi Łódzkiej do przygotowania kampanii informacyjno-promocyjnej, która obejmie swoim działaniem wszystkie zuchy, harcerzy i instruktorów chorągwi. W kampanii powinny pojawić się programowo-kształceniowe elementy edukacyjne, inspirujące oraz gwarantujące wsparcie programowe w zakresie poprawy świadomości wyżej wymienionej problematyki zarówno w jednostkach podległych chorągwi, jak i u instruktorów.

#łodzkadbaozdrowie to szereg działań, które mają na celu promowanie zdrowego stylu życia. Zachęcamy wszystkich do dołączenia do grupy HARCUJ ZDROWO. Znajdziecie tam inspiracje dotyczące aktywności fizycznej, odżywania i szeroko rozumianego zdrowia psychicznego. W każdy czwartek na fanpage’u Chorągwi Łódzkiej znajdziecie post, który zachęci Was do indywidualnej pracy nad sobą oraz realizowania działań prozdrowotnych w codziennej pracy jednostek harcerskich (na zbiórkach, biwakach, rajdach czy obozach).

Przygotowujemy sprawności dla wszystkich pionów metodycznych, konspekty i scenariusze zajęć oraz konkursy poświęcone zdrowemu stylowi życia.

Zachęcamy też, żebyście zaprosili nas na swój biwak albo kurs. Chętnie zorganizujemy dla Was ciekawą rozgrzewkę, zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania albo warsztaty o tematyce psychologicznej (np. o emocjach, stresie, profilaktyce uzależnień, czy problemach współczesnej młodzieży). Wystarczy, że się z nami skontaktujesz, a na pewno Ci pomożemy!

Szefowa zespołu: hm. Magdalena Suchan – Hufiec Łódź-Polesie (magdalena.suchan@zhp.net.pl)

Członkowie zespołu:

pwd. Paula Dominiak – Hufiec Łódź – Polesie

phm. Sylwia Białecka – Hufiec Łódź – Polesie phm.

Anna Kobalczyk – Hufiec Łódź – Polesie hm.

Katarzyna Kraska – Hufiec Konstantynów

pwd. Artur Kwiatkowski – Hufiec Konstantynów

Współpracownicy: Maciej Stępniak, Sławomir Balcerak, Joanna Lipińska, Magdalena Pękała

Zespół prozdrowotny skupia w swoich działaniach pasjonatów zdrowego życia – higiena żywienia, ruchu oraz mądrego wypoczynku to nasze ulubione tematy. Psychologowie, trenerzy oraz dietetycy, ale też osoby bez skończonych kursów czy studiów w tym zakresie, za to mocno zaangażowane w tę tematykę bardzo nam się przydadzą. Nie tylko do pracy ale i do wymiany doświadczeń, bowiem tematyka jest obszerna i dynamicznie się zmienia.

Kogo rekrutujemy? Rekrutujemy członków zespołu ds. realizacji kampanii prozdrowotnej.

Wymagania

· posiadanie min. otwartej próby podharcmistrzowskiej, ew. planowane wkrótce otwarcie

· posługiwanie się adresem kontaktowym w domenie ZHP

· pozytywna opinia komendanta hufca

LUB

· specjalista w dziedzinie: dietetyk, trener/instruktor rekreacji sportowej, psycholog, pedagog

Kompetencje podstawowe

· osobiste zainteresowanie tematami prozdrowotnymi, świadomość wagi tego problemu w wychowaniu dzieci i młodzieży

· wiedza z zakresu obszaru (min 1 z 3): rekreacja ruchowa, zdrowe odżywianie, psychologia, promocja zdrowia, tworzenie programów psychoedukacyjnych i/lub profilaktycznych

· doświadczenie z pracy w danym obszarze, niekoniecznie w harcerstwie

· podstawowe doświadczenia w pracy w obszarze program lub kształcenie

· samoorganizacja, samodyscyplina w działaniach których się kandydat podejmie, umiejętność pracy w zespole zdalnym

Kompetencje dodatkowe

· uprawnienia specjalistyczne

· szkoła/studia na kierunku: dietetyk, trener/instruktor rekreacji sportowej, psycholog, pedagog

· umiejętność pracy w systemie Office365, szczególnie w aplikacjach: Outlook, OneDrive, ale także Google Drive, Facebook, Instagram

Dodatkowym atutem będzie doświadczenie oraz znajomość podstawowych zasad budowania komunikatu w mediach społecznościowych, umiejętność konstruowania dłuższych wypowiedzi i artykułów, lekkie pióro, otwartość na działania wyjazdowe.

W razie wątpliwości czy pytań śmiało pisz do szefowej zespołu na adres: magdalena.suchan@zhp.net.pl