Już 17 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju dotrze do Łodzi skąd będzie kontynuowało swoją wędrówkę po całym województwie by do Świąt dotrzeć do każdego domu!

ZHP bierze udział w sztafecie BŚP już po raz 26., a tegoroczne hasło brzmi „W Tobie jest światło”.
[WIĘCEJ O HISTORII BŚP ORAZ TEGOROCZNYM HAŚLE PRZECZYTASZ NA SWIATLO.ZHP.PL]

Jak co roku pierwszą osobą, która otrzyma Światło z rąk Komendy Chorągwi będzie Arcybiskup Metropolita Łódzki. W tym roku po raz pierwszy odbierze je niedawno mianowany przez papieża Franciszka abp. Grzegorz Ryś. Przekazanie odbędzie się podczas uroczystego Nabożeństwa Światła o godz. 18:00 w Archikatedrze łódzkiej.

Na przybyłych z całej Chorągwi harcerzy i instruktorów czekają również zajęcia metodyczne, które rozpoczną się już o 15:30.
Jeśli chcecie zgłosić swój patrol na zajęcia, w którymś z pionów metodycznych, wystarczy że wypełnicie formularz zgłoszeniowy

O godzinie 16:00 Komenda Chorągwi zaprasza wszystkich instruktorów na wigilię instruktorską w budynku Chorągwi przy ul. Stefanowskiego 19.