Włącz działanie! Ruszyły zgłoszenia na Święto Chorągwi Łódzkiej 2020!

/, Wieści chorągwiane i związkowe/Włącz działanie! Ruszyły zgłoszenia na Święto Chorągwi Łódzkiej 2020!

Członkowie naszej chorągwi co roku spotykają się w innym mieścieTym razem zapraszamy Was do miasta energii – Bełchatowa! W weekend 18-20 września włączymy działanie podczas wielu atrakcji przygotowanych na trasach metodycznych: sport, energia oraz ekologia. Nie możecie się doczekać? Zbierzcie patrol, wyślijcie zgłoszenie i do zobaczenia na Święcie Chorągwi Łódzkiej 2020!

Bełchatów to przede wszystkim lider w sporcie i energii. Miejski klub siatkarski “PGE Skra”jest najbardziej utytułowanym polskim zespołem XXI wieku. Na swoim koncie mają 9 mistrzostw Polski i dwa wicemistrzostwa świata. Miasto ma swoich przedstawicieli w m. in. curlingu, rugby, baseballu a nawet hokeju podwodnym. Wiedzieliście, że największa dziura w Europie, znajduje się właśnie w Bełchatowie? Ma aż 12 km długości, w najszerszym miejscu 3 km, a jej głębokość to 200 metrów. Powstawała przez 40 lat w kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Zasoby złoża bełchatowskiego to 2 mld ton!

Na tegorocznym Święcie znajdziecie trasy tematyczne dla wszystkich pionów. Zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy będą mogli przy zgłoszeniach jedną wybrać spośród różnych tras tematycznych takich jak ekologia, energia, sport czy woda. Organizatorzy zaplanowali także trasę dla harcerek i harcerzy Nieprzetartego Szlaku.

Zainteresowały Was te informacje? Zapewniamy, że na Święcie Chorągwi będzie jeszcze ciekawiej!

Więcej informacji znajdziecie na stronie Święta Chorągwi 2020 – TUTAJ

 

 

Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP WŁĄCZ DZIAŁANIE współfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

2020-07-04T13:28:32+00:0008/06/2020|

About the Author:

Rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP