Święto Chorągwi Łódzkiej 2023 w Zduńskiej Woli za nami!

W ostatni weekend (18-19 września) ponad 1300 harcerzy z całego województwa tradycyjnie spotkało się na Święcie Chorągwi Łódzkiej ZHP im. Aleksandra Kamińskiego. Tegoroczny zlot odbył się w Zduńskiej Woli, a na harcerzy czekało wiele atrakcji: trasy rajdowe, konkursy oraz uroczysty przemarsz ulicami miasta. W tym roku harcerze Chorągwi Łódzkiej świętowali pod hasłem “Opowieści Czar”.

Do Zduńskiej Woli przyjechały zuchy (6-9 lat), harcerze (10-12), harcerze starsi (13-15), wędrownicy (16-21) oraz instruktorzy i seniorzy z 24 hufców jakie działają na terenie naszego województwa. W sobotę od samego rana poszczególne piony wiekowe wzięły udział w przygotowanych dla nich grach terenowych, zawodach, zajęciach sportowych oraz wielu innych atrakcjach.

“Uczestnicy trasy harcerskiej „Skarbiec Zaginionych Opowieści” podczas całej sobotniej gry terenowej wcielili się poszukiwaczy. Na naszej trasie uczestnicy mogli zawalczyć ze sobą na bezpieczną broń, spróbować swoich sił w szyciu na maszynie, by stworzyć torbę dla innego patrolu, współtworzyć kapsułę czasu, napisać gawędę piórem maczanym w tuszu, wziąć udział w ekscytującym escape roomie i wielu innych atrakcjach. Na koniec każdy uczestnik, jak i opiekun dostał trop z kategorii braterstwo, gdyż chcieliśmy zainspirować do śmiałego korzystania z aktualnego Systemu Instrumentów Metodycznych nie tylko na zbiórkach, ale też na wydarzeniach, biwakach czy też rajdach, gdyż ze SIM-em można pracować cały rok harcerski.” – opowiada dh Szymon Kochaniak – komendant jednej z tras harcerskich

autorka tekstu: Natalia Cejnóg
autor zdjęć: Krystian Olęncki

autor video: Dominik Szczesiak