Światło, które daje moc!

//Światło, które daje moc!

Serdecznie zapraszamy na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Chorągwi Łódzkiej ZHP w niedzielę 15.12.2019. Zachęcamy gromady i drużyny do wcześniejszego przyjazdu i uczestnictwa w przygotowanych specjalnie zajęciach. Po nich czekać na Was będzie poczęstunek, a posileni  udamy się do katedry odebrać Światło z rąk ks. abp. Grzegorza Rysia i hm. Natalii Patorskiej-Grzelewskiej. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program tego wydarzenia.

 

niedziela, 15 grudnia 2019

15:00-17:00

Zajęcia metodyczne, CKZiU ul. Żeromskiego 115

 

zuchy – majsterka świąteczna

prowadząca: hm. Iwona Zawadzka

Czy wiecie jak kiedyś obchodzono Boże Narodzenie i skąd się wzięły zwyczaje świąteczne? Jeśli chcecie poznać historie związane ze świętami, a przy okazji pobawić się z nami w rozwiązywanie zagadek i poszukiwanie ukrytych, świątecznych obrazków, , to serdecznie zapraszamy na nasze zuchowe warsztaty. Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia: TUTAJ

 

harcerze – warsztaty ekologiczne „Less waste”

prowadząca: hm. Agnieszka Rytel

Poznacie różne sposoby, jak w praktyce zastosować ideę 6. punktu Prawa Harcerskiego „Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać.” Z pewnością pomysły będą przydatne w pracy zastępu lub drużyny! Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia: TUTAJ

 

harcerze starsi i wędrownicy – gra miejska

organizatorki: phm. Emilia Wadas, phm. Klaudia Jastrzębska

Przedstawiciele referatów starszoharcerskiego i wędrowniczego podeszli do hasła tegorocznego BŚP w dość nieszablonowy sposób. Postanowili w formie gry opartej na wirtualnych punktach pokazać różne oblicza światła. Gra będzie przeplatała ze sobą elementy nauki jak i duchowości. Liczba miejsc ograniczona.

UWAGA! Każda jednostka zgłaszająca się na grę miejską powinna mieć naładowany co najmniej jeden telefon z dostępem do internetu.

Zgłoszenia: TUTAJ

 

17:00-17:30

Wigilijny poczęstunek dla uczestników zajęć, CKZiU, ul. Żeromskiego 115

 

18:00-19:00

Nabożeństwo przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia w łódzkiej katedrze, ul. Piotrkowska 265

Wszelkie pytania należy kierować do hm. Łukasza Woźniaka na adres: lukasz.wozniak@zhp.net.pl

 

 

2019-12-04T18:39:43+00:0004/12/2019|

About the Author:

Rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP