Betlejemskie Światło Pokoju już w Łodzi!

//Betlejemskie Światło Pokoju już w Łodzi!

W niedzielę 15 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Łodzi! Podczas uroczystego nabożeństwa Światła w Archikatedrze Łódzkiej, Komendantka Chorągwi Łódzkiej przekazała Światło na ręce biskupa Ireneusza Pękalskiego. Płomień z Betlejem odebrali także Komendanci Hufców, aby harcerze w całym województwie mogli dalej przekazywać go do instytucji, naszych przyjaciół i do wszystkich ludzi.

Aż do wigilii Bożego Narodzenia, Światło będzie roznoszone tak, aby zapłonęło na każdym wigilijnym stole. „Światło, które daje moc!” – to tegoroczne hasło BŚP, które ma przypominać ma nam o jego przesłaniu oraz tym, że symboliczny płomień niesiony na świecach Caritas ma niezwykłą moc szerzenia dobra, pokoju i miłości w tym szczególnym okresie Świąt.

2019-12-16T09:36:54+00:0016/12/2019|

About the Author:

Rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP