Warsztaty w Gabinecie Aleksandra Kamińskiego

/, Wieści chorągwiane i związkowe/Warsztaty w Gabinecie Aleksandra Kamińskiego

29 listopada 2019, w samo południe, odbyły się pierwsze warsztaty w ramach Gabinetu prof. Aleksandra Kamińskiego, bohatera naszej chorągwi. Hm. Aleksander Kamiński był wybitnym pedagogiem, instruktorem harcerskim, żołnierzem Armii Krajowej, jednym z przywódców Szarych Szeregów, profesorem nauk humanistycznych, nauczycielem akademickim, pisarzem i działaczem społecznym. Do dziś pozostaje wzorem i autorytetem dla kolejnych harcerek i harcerzy, a także inspiracją do śmiałego kroczenia przez życie w duchu harcerskich ideałów.

Gabinety Aleksandra Kamińskiego będzie już wkrótce dostępny dla wszystkich chętnych drużyn, zastępów, patroli czy też szkół po 13 stycznia 2020 r. Po wcześniejszym umówieniu można wziąć udział w specjalnych kamykowych warsztatach. W pierwszych warsztatach wzięli udział harcerze i instruktorzy łódzkich hufców.

Całości wydarzenia towarzyszyła wystawa plansz o Aleksandrze Kamińskim.

 

Gabinet Aleksandra Kamińskiego i towarzyszące mu warsztaty przy Stefanowskiego 19 są I etapem projektu „Opowieść o Kamyku – Aleksandrze Kamińskim”. Projekt dofinansowany jest ze środków budżetu Programu Operacyjnego  Funduszy Inicjatyw Obywatelskich zgodnie z umową 14.10.2019 r.

2019-12-04T09:09:54+00:0030/11/2019|

About the Author:

członek komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP ds. komunikacji i relacji zewnętrznych