Odsłoniliśmy pamiątkową tablicę na 100-lecie!

/, Wieści chorągwiane i związkowe/Odsłoniliśmy pamiątkową tablicę na 100-lecie!

16 grudnia 2018 r. w bazylice archikatedralnej miało miejsce odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej upamiętniającej harcerki i harcerzy Łodzi i Ziemi Łódzkiej w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i w 100-lecie powstania Związku Harcerstwa Polskiego.

Uroczystego odsłonięcia dokonali: hm. Natalia Patorska-Grzelewska, komendantka Chorągwi Łódzkiej ZHP oraz hm. Bolesław Majewski, przewodniczący Komisji Historycznej chorągwi. Poświęcenia tablicy dokonał ks. prałat Ireneusz Kulesza, proboszcz parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi.

Komenda Chorągwi Łódzkiej wraz z całą społecznością serdecznie dziękuje wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem sprawili, że piękna idea, nabrała realnego kształtu i będzie ona przypominać kolejnym pokoleniom o wspaniałej historii harcerstwa naszych ziem. Szczególne słowa podziękowania i uznania komenda kieruje do twórcy i wykonawcy tablicy – druhów Andrzeja Janowskiego oraz Czesława Łacwika. Bez ich udziału i olbrzymiego oddania ta inicjatywa nie byłaby po prostu możliwa.

Komenda dziękuje także wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę stając się fundatorami tablicy.

 

2018-12-18T15:42:22+00:0018/12/2018|

About the Author:

członek komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP ds. komunikacji i relacji zewnętrznych