eChorągiew powstała dzięki środkom NIW-CRSO

/, Wieści chorągwiane i związkowe/eChorągiew powstała dzięki środkom NIW-CRSO

eChorągiew to dziś narzędzie bez którego komendy hufców oraz instruktorzy chorągwi nie wyobrażają sobie codziennej pracy. Dzięki niemu mamy łatwy dostęp do całej potrzebnej dokumentacji, możemy śledzić komunikaty chorągwiane czy wreszcie składać wnioski za pomocą wygodnych formularzy.

Rozwiązanie eChorągiew oparte jest na rozwiązaniach chmurowych Microsoft Office. Dzięki temu nasza platforma spełnia wszystkie wymagania RODO, co do bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych. Co więcej łatwo możemy kontrolować do jakich zasobów mają dostęp poszczególni użytkownicy oraz jak realizowany jest przepływ informacji pomiędzy wszystkimi szczeblami organizacji. Co więcej, dzięki zastosowaniu oprogramowania firmy Microsoft każdy użytkownik ma dostęp do swoich zasobów za pomocą swojego konta pocztowego w domenach ZHP oraz, co ważniejsze, ma do nich łatwy dostęp z każdego urządzenia – czy to komputera czy to ze smartphone’a.

Wdrożenie tak nowoczesnego narzędzia nie byłoby możliwe bez sprawnej infrastruktury. Stąd w ramach realizacji tego projektu potrzebny był odpowiedni serwer wraz z osprzętem. Udało nam się taki sprzęt zakupić w ramach środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności  – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (NIW-CRSO) w ramach programu PROO5.

Dziś nie wyobrażamy sobie już pracy bez eChoragwi. Rozwiązanie to łączy sobie bowiem bezpieczeństwo danych z łatwością zarządzania i wygodą użytkowania. Co więcej rozwiązanie będzie cały czas rozwijane, co pozwoli na jeszcze lepszą odpowiedź na potrzeby i wyzwania jakie stawiają przed nimi użytkownicy, organizacja czy wreszcie prawodawcy. Będzie to możliwe dzięki zbudowaniu nowoczesnej infrastruktury serwerowej w ramach otrzymanych środków.

 

Projekt eChorągiew został sfinansowany ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

 

 

2020-02-11T07:47:36+00:0031/12/2019|

About the Author:

członek komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP ds. komunikacji i relacji zewnętrznych