Trwa nabór do Programu Wsparcia Innowacji Społecznych

//Trwa nabór do Programu Wsparcia Innowacji Społecznych

Fundacja “Stocznia” prowadzi nabór do Programu Wsparcia Innowacji Społecznych na rzecz osób wykluczonych i ich opiekunów. Termin zgłoszeń upływa 26 października.

Fundacja Stocznia od lat wspiera innowacje społeczne na rzecz osób wykluczonych i ich opiekunów. W czasach pandemii środowiska harcerskie mogą odegrać bardzo ważną rolę. Wiele z nich spontanicznie ruszyło z pomocą w czasie poprzedniej fali pandemii, dlatego do udziału w programie fundacja zaprasza harcerki i harcerzy z całej Polski.

Fundacja chce wspierać merytorycznie i finansowo innowacje społeczne na rzecz osób wykluczonych i ich opiekunów. W szczególności szuka sposobów na pomoc w czasach pandemii. Pomysły do programu mogą zgłaszać zarówno instytucje, jak i indywidualne osoby z całej Polski.

Pomysły nie muszą być związane z sytuacją pandemii – problem pomocy osobom wykluczonym i ich opiekunom znacznie wykracza poza czas pandemii. Dlatego ważne jest szukanie coraz lepszych rozwiązań na poziomie lokalnym i sąsiedzkim. Warto sformułować swoje pomysły i zgłosić je konkursu.

Formalności są minimalne. Najlepsze pomysły uzyskają wsparcie merytoryczne, a nawet finansowe (ok 40 tys. zł) na testowanie rozwiązań. Termin zgłaszania pomysłów mija 26 października.

Więcej informacji i prosty formularz do zgłaszania pomysłów znajduje się na stronie internetowej.
fot. Karolina Piotrowska

(za zhp.pl)

2020-10-19T17:51:36+00:0019/10/2020|

About the Author: