Szkolenie Hufcowych Komisji Rewizyjnych

//Szkolenie Hufcowych Komisji Rewizyjnych

8 lutego w budynku Chorągwi Łódzkiej odbyło się szkolenie hufcowych komisji rewizyjnych. Było to pierwsze szkolenie dla nowych komisji wybranych podczas zjazdów hufców jesienią 2019.

Podczas szkolenia poruszono bardzo wiele tematów jak RODO, podstawy działania HKR, dokumenty HKR, współpraca z komendą hufca jak i wzajemne relacje, dokumentacja finansowa hufca oraz kontrole, w tym duży nacisk położono na kontrolę HAL. Większość bloków tematycznych prowadzili członkowie ChKR – przewodniczący hm. Mieczysław Mika, hm. Paulina Jabłońska, hm. Teresa Gajek, hm. Hanna Radziszewska, hm. Izabela Piwowarska-Jędrzejczak i hm. Daniel Nowakowski.
Wstęp dotyczący RODO poprowadził – dh. Andrzej Rybus-Tołłoczko (Inspektor Ochrony Danych ZHP), a zagadnienia związane z finansami w ZHP zaprezentowała hm. Oliwia Kruczkowska, skarbniczka ChŁ. Organizacyjnie szkolenie wsparły także osoby będące w składzie ChKR: phm. Karolina Kubis oraz hm. Mariola Baranowska.
W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich 22 hufcowych komisji rewizyjnych Chorągwi Łódzkiej – w sumie było obecnych 49 osób.
Było bardzo intensywnie, ale poza przekazaniem dużej dawki informacji był to również czas poznania się i wymiany doświadczeń. Nieustannie powracał temat wspólnej pracy władz dla dobra środowisk oraz ich prawidłowej działalności. Znalazł się też czas na przypomnienie zgromadzonym że wspólnie też powinniśmy pamiętać o realizacji uchwał zjazdowych, o czym przypomniała hm. Magdalena Suchan.
W zakładce e-chorągiew są dostępne materiały i druki, które otrzymały komisje podczas szkolenia.
2020-02-11T12:52:13+00:0011/02/2020|

About the Author:

Rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP