Pożegnaliśmy hm. Annę Rosel-Kicińską

//Pożegnaliśmy hm. Annę Rosel-Kicińską

18 listopada, na cmentarzu przy ulicy Wałbrzyskiej na warszawskim Służewie zostały złożone prochy harcmistrzyni Anny Rosel-Kicińskiej. Druhna Anna pełniła funkcję Komendantki Chorągwi Łódzkiej w latach 1963-1968.

Hm. Anna Rosel-Kicińska była także członkinią Rady Naczelnej ZHP oraz Rady Programowej Pism i Redakcji Harcerskich. Poza harcerstwem pełniła także funkcje m. in. dyrektorki Państwowego Studium Kulturalno-Oświatowego i Bibliotekarskiego w Łodzi, kierowniczki Działu Programowego dla Dzieci i Młodzieży Polskiego Radia oraz redaktorki naczelnej programów oświatowo-wychowawczych TVP, redaktorki naczelnej programu drugiego TVP i programów oświatowych, a także dyrektorki generalnej Polskiego Radia i Telewizji.

Za swoje zasługi została odznaczona Komandorskim, Oficerskim i Kawalerskim Krzyżem Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Złotym i Srebrnym Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”.

2020-11-18T09:59:46+00:0018/11/2020|

About the Author:

Rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP