phm. Wiktor Wróblewski z Hufca Łódź-Polesie nowym członkiem GK ZHP

/, Wieści chorągwiane i związkowe/phm. Wiktor Wróblewski z Hufca Łódź-Polesie nowym członkiem GK ZHP

14 września uzupełniono wakat w Głównej Kwaterze – na członka Głównej Kwatery ZHP wybrany został phm. Wiktor Wróblewski.

Druh Wiktor Wróblewski dotychczas pełnił funkcję zastępcy kierownika Wydziału Wychowania Wodnego GK ZHP oraz członka zarządu Fundacji Harcerstwa CWM ZHP. Jest związany ze specjalnością żeglarską, w ramach której prowadził retmanat drużyn wodnych w Hufcu ZHP Łódź-Polesie oraz zespół pilota drużyn wodnych Chorągwi Łódzkiej ZHP. Reprezentował naszych wodniaków w Grupie Odyseusza – zespole roboczym ds. skautingu morskiego przy Regionie Europejskim WOSM. Wiktor Wróblewski jest nauczycielem akademickim i posiada tytuł naukowy doktora nauk technicznych. Doświadczenie w zarządzaniu organizacjami pozarządowymi Druh Wiktor zdobywał jako członek zarządu oddziału PTTK, kierował okręgowym związkiem żeglarskim oraz jest członkiem zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego.

W Głównej Kwaterze ZHP phm. Wiktor Wróblewski będzie się zajmował sprawami harcerskich specjalności oraz strategiczną analizą relacji zewnętrznych.

Dziś (14.09) w trakcie zbiórki Główna Kwatera ZHP przyjęła do wiadomości rezygnację hm. Marka Boraczyńskiego z funkcji Skarbnika ZHP. Naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad podziękowała hm. Markowi Boraczyńskiemu za wspólną pracę, zaangażowanie, ogromną cierpliwość i spokój, który wnosił w kierowanie stroną finansowo-gospodarczą ZHP.

W skład Głównej Kwatery ZHP na funkcję Skarbnika ZHP wybrana została dzisiaj Grażyna Sztabnik, która od dwóch lat jako specjalistka ds. finansowych zajmuje się bieżącym monitoringiem budżetowym podmiotów Grupy ZHP oraz współpracowała z Naczelniczką ZHP i Skarbnikiem ZHP przy opracowaniu i realizacji planu finansowego Głównej Kwatery ZHP.

2020-09-16T17:44:11+00:0016/09/2020|

About the Author: