Harcerze z Inowłodza z wizytą w Pałacu Prezydenckim

/, Wieści z hufców/Harcerze z Inowłodza z wizytą w Pałacu Prezydenckim

Harcerze Hufca Inowłódz służbę pełnią często. Pomagają w lokalnych i ogólnopolskich akcjach charytatywnych, działaniach patriotycznych, wspierają fundacje i stowarzyszenia. Ich największą organizacyjnie służbą są Dożynki Prezydenckie w Spale. W tym roku ponad 120 zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów wspierało największą imprezę plenerową na terenie Powiatu Tomaszowskiego. 24 października 17 harcerzy i wędrowników na zaproszenie Prezydenta Andrzeja Dudy gościło w Pałacu Prezydenckim w Warszawie na spotkaniu podsumowującym Dożynki Prezydenckie. Podziękowanie w imieniu harcerzy z Inowłodza, z rąk Prezydenta odebrała dh pwd Majka Korzeniowska. Przed galą znaleźli czas by odwiedzić grób hm. Marii Zdzierskiej Zaleskiej (patronki harcerzy z Rzeczycy) na Starych Powązkach, natomiast po uroczystościach odwiedzili wystawę PWG na Placu Piłsudskiego.

2018-10-24T22:52:50+00:0024/10/2018|

About the Author:

Rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP