Jednym z modułów programowych Europejskiego Jamboree 2020 jest Service Expeditions (Ekspedycje służby)– wyprawa na 24 godziny z miasteczka jamboree na Wyspie Sobieszewskiej do baz, stanic i obozów harcerskich znajdujących się w odległości do 2h jazdy autokarem od Gdańska.

Obecnie, do końca lipca br. przyjmujemy zgłoszenia baz, stanic, obozów i środowisk harcerskich gotowych do ugoszczenia w trakcie Harcerskiej Akcji Letniej 2020 skautów uczestniczących w Europejskim Jamboree 2020.

W zgłoszeniu należy podać proponowaną stawkę osobodnia oraz określić liczbę skautów (wielokrotność 50 osób), które miejsce obozowe jest gotowe przyjąć w dniach 29 lipca – 5 sierpnia 2020 r.

Szczegółowe informacje dostępne są w pakiecie informacyjnym (PDF)Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza on-line do 31 lipca br.

Więcej informacji  – także o innych możliwościach włączenia się w organizację Europejskiego Jamboree 2020 znajduje się na stronie www.ej2020.org/partnerzy/

* * *

Europejskie Jamboree 2020 odbędzie się w następne wakacje, od 27 lipca do 6 sierpnia 2020 r. na Wyspie Sobieszewskiej w GdańskuSkauci przyjadą do Polski z ponad 40 krajów Europy i nie tylko, by przeżyć niezapomnianą przygodę na największym wydarzeniu wychowawczym organizowanym przez WAGGGS i WOSM w Europie. W jamboree weźmie udział ponad 15 tys. osób.

W kwietniu rozpoczęła się rejestracja uczestników ze Związku Harcerstwa Polskiego. Uczestnikami jamboree mogą być harcerze starsi i wędrownicy urodzeni pomiędzy 26 lipca 2002 a 31 grudnia 2006 r. Należy wystawić 10-osobowy patrol pod wodzą pełnoletniego instruktora. Odpłatność za udział w jamboree wynosi 700 zł. Zgłoszenia trwają do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia br.

Dorosłych wędrowników i instruktorów serdecznie zachęcam do włączenia się do Międzynarodowej Kadry Jamboree (International Service Team) – z Polski potrzeba ponad 1,5 tys. osób do tego, by przeprowadzić to jamboree! Wpisowe w pierwszej turze zgłoszeń IST (do końca sierpnia) wynosi 200 zł.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej reprezentacji ZHP pod adresem http://ej2020.zhp.pl/

Formularz rejestracji patroli znajduje się pod linkiem https://ej2020.zhp.pl/?page_id=42 a informacje o polach służby i zgłoszenia IST tutaj: https://ej2020.zhp.pl/?page_id=71

Wszelką pomocą służy komenda reprezentacji ZHP, z którą można skontaktować się pod adresem poczty elektronicznej pol@ej2020.org oraz https://www.facebook.com/ej2020polska/

za ZHP.PL/ fot. Weronika Małachowska