Dane harcerskie w Tipi, czyli idzie nowe!

//Dane harcerskie w Tipi, czyli idzie nowe!

18 kwietnia w Chorągwi Łódzkiej odbyły się zdalnie pilotażowe szkolenie dla administratorów danych harcerskich w hufcach. Wyczekiwane zmiany technologiczne zaowocowały kompletem zgłoszeń i entuzjazmem w czasie warsztatów.

 

Podczas spotkania przedstawiono nowy system, p. Tipi, który zastąpi do tego pory użytkowany „ESHD”. Część wykładowa przebiegła sprawnie, zaś część warsztatową zrealizowano w formie zadania międzyzbiórkowego – administratorzy mieli tydzień na realizacje zadań.

Tydzień później możemy z dumą przyznać, że szkolenie pilotażowe przebiegło bardzo dobrze, większość hufców zrealizowało scenariusze testowe. Pozwoliło to przygotować się wdrożeniowcom Tipi na kolejne grupy warsztatowe w całej Polsce, a nam przetestować nowe narzędzie i nawet trochę je polubić.

W maju z Tipi zapoznają się drużynowi we wszystkich hufca, zaś z końcem maja – po ostatecznej migracji danych – nastąpi wyłączenie możliwości edycji danych w starym systemie.

 

System TIPI przynosi też zmianę Administratora lokalnego systemu ewidencyjnego Chorągwi Łódzkiej, będzie ich dwóch:

phm. Krzysztof Jastrzębski – Hufiec ZHP Łódź-Górna

phm. Krzysztof Lewandowski – Hufiec ZHP Ozorków

Z funkcji ustępuje zaś hm. Magdalena Suchan – Hufiec ZHP Łódź-Polesie

2020-04-26T18:05:21+00:0026/04/2020|

About the Author:

członek komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP ds. komunikacji i relacji zewnętrznych