Cykl warsztatów z samorozwoju „Inspirujące wątki”

/, Wieści chorągwiane i związkowe/Cykl warsztatów z samorozwoju „Inspirujące wątki”

„Inspirujące wątki” to cykl warsztatów dla kadry kształcącej hufców Chorągwi Łódzkiej. Chcemy pokazywać Wam dobre praktyki kształceniowe, inspirować, wymieniać się doświadczeniami. Tym razem zapraszamy na warsztaty, które pomogą Wam we własnym rozwoju.

Czym wyróżnia się dobry kształceniowiec i jakie są pożądane cechy i umiejętności, które powinien posiadać? Które z nich należy wzmacniać, a których negatywny wpływ niwelować? Do jakich pokładów motywacji sięgnąć, aby chciało nam się chcieć? Na te pytania nie ma jednej właściwej odpowiedzi, bo wachlarz kompetencji kształceniowca jest niezwykle szeroki, a każdy instruktor to odrębna jednostka, która sama może zadecydować o tym, w którą stronę pokieruje swoim rozwojem. Łódzka Chorągwiana Szkoła Instruktorska „OSNOWA” pragnie w związku z tym stworzyć przestrzeń do pracy indywidualnej dla kształceniowców i zaprasza na warsztaty z samorozwoju wszystkich zainteresowanych wzmocnieniem własnych, unikatowych kompetencji i wyeliminowaniem „przeszkadzajek”, które niejednokrotnie utrudniają pełnienie funkcji lidera, trenera, mentora.

W programie przewidujemy blok zajęć poświęcony pracy z zasobami własnymi, zagadnieniom pracy z dylematem i świadomego kształtowania nawyków. Nie zabraknie też ćwiczeń z zakresu skutecznej komunikacji z wykorzystaniem takich narzędzi jak feedback, metafora i odpowiedź na apel. Poćwiczymy jak mówić, żeby nas usłyszano i jak słuchać, by usłyszeć to co się rzeczywiście do nas mówi. Warsztaty skierowane są do pełnoletnich instruktorów prowadzących pracę kształceniową, w stopniu min. przewodnika.

Zachęcać nie będziemy, gdyż to tylko od Ciebie (Twojego zaangażowania i chęci) zależy co wyciągniesz z naszych zajęć i czy znajdziesz swój własny klucz:)

TERMIN: 02.03.2019 r., w godz. 9:30 – ok. 14:00

MIEJSCE: Chorągiew Łódzka ZHP, Łódź, ul. Stefanowskiego 19

UCZESTNICY: zapraszamy instruktorów – kadry kształcące hufców

ORGANIZATOR: Łódzka Chorągwiana Szkoła Instruktorska Osnowa

PROWADZĄCA: hm Katarzyna Rytko (SOKK 222/2017)

KOSZT: 10 zł (na zdrową i energetyczną przekąskę)

KONTAKT I ZGŁOSZENIA: wszystkie pytania prosimy kierować na adres: rytko.katarzyna@gmail.com. Zgłoszenia do 20.02 przez formularz TUTAJ

Wpłaty po zamknięciu zgłoszeń i potwierdzeniu uczestnictwa.

2019-02-08T15:15:25+00:0008/02/2019|

About the Author:

Rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP