Chorągiew odznaczona „Za zasługi dla Województwa Łódzkiego”

/, Wieści chorągwiane i związkowe/Chorągiew odznaczona „Za zasługi dla Województwa Łódzkiego”

Uroczystość z okazji Jubileuszu 100-lecia Niepodległości Polski oraz 20-lecia Sejmiku Województwa Łódzkiego odbyła się dzisiaj w Sali Sejmiku Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Spotkanie było też okazją do uhonorowania odznaką „Za zasługi dla Województwa Łódzkiego” przyznawanej osobom, przedsiębiorstwom i organizacjom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju regionu. W wydarzeniu, którego gospodarzami byli marszałek WŁ Witold Stępień i przewodniczący sejmiku WŁ Marek Mazur uczestniczyli m.in. wicemarszałek WŁ Dariusz Klimczak, członkinie zarządu WŁ: Joanna Skrzydlewska i Jolanta Zięba-Gzik oraz radni sejmiku WŁ.

To jest dobra okazja by uczcić 100-lecie Niepodległości Polski i zakończyć tegoroczne obchody 20-lecia Sejmiku Województwa Łódzkiego. Wszyscy chcemy dbać i szanować przeszłość, by mieć szacunek do teraźniejszości i prawo do przyszłości. Na tej sali odbywają się nie tylko posiedzenia sejmiku, ale również spotkania i uroczystości poświęcone m.in. naszej historii. Samorząd województwa łódzkiego dba o przeszłość swoją i historię naszego kraju – powiedział przewodniczący Marek Mazur.

Wartością niepodległości jest na pewno to, że możemy decydować o sobie. Ta wartość samostanowienia jest nie do przecenienia. Wpisuje się w to samorząd odbudowany po 1989 roku, upodmiotowione społeczeństwo, mieszkańcy naszych małych ojczyzn. Dzisiaj wręczamy kolejne odznaki „Za zasługi dla Województwa Łódzkiego”. Uhonorowani reprezentują różne dziedziny, ale łączy ich służba dla Polski i Województwa Łódzkiego – powiedział marszałek Witold Stępień.

Odznaką wyróżnioną m.in. naszą Chorągiew. W uzasadnieniu przyznania tego wyróżnienia czytamy:

Istniejąca od ponad 100 lat organizacja działająca na terenie powiatów i gmin województwa łódzkiego, zrzeszająca 24 hufce oraz 9,5 tysiąca zuchów, harcerzy, starszych harcerzy, wędrowników, instruktorów i seniorów. Jej wkład w wychowanie pokoleń mieszkańców Województwa Łódzkiego jest nie do przecenienia.

Oprócz Chorągwi Łódzkiej wyróżnieni zostali także: Ryszard Bonisławski, Senator RPPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Oddział Łódzki im. Jana Czeraszkiewicza oraz firma  Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska Sp. z o. o.

Informacja i zdjęcia za stroną Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi

2018-11-13T16:20:01+00:0013/11/2018|

About the Author:

członek komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP ds. komunikacji i relacji zewnętrznych