Boska różnorodność Łodzi – warsztaty o wielowyznaniowym dziedzictwie Łodzi

//Boska różnorodność Łodzi – warsztaty o wielowyznaniowym dziedzictwie Łodzi

Zespół Wychowania Duchowego i Religijnego Chorągwi Łódzkiej ZHP serdecznie zaprasza harcerzy, harcerzy starszych oraz wędrowników do udziału w warsztatach edukacyjnych o wielowyznaniowym dziedzictwie Łodzi.

Łódź – ziemia obiecana wielu narodów stała się istnym tyglem wyznaniowym. Do obecnych tu przez wieki katolików i żydów dołączyli w XIX wieku m.in. luteranie, prawosławni, mariawici, baptyści. Przez kolejne dekady łódzka mozaika wyznaniowa stawała się coraz bogatsza. Przed II wojną światową trzy największe wyznania – katolicy, żydzi, prawosławni – posiadały po kilkaset tysięcy wiernych. Wbrew powszechnie przyjętej opinii, i dziś wyznaniowa mapa Łodzi jest bardzo różnorodna.

Serdecznie zapraszamy harcerzy, harcerzy starszych oraz wędrowników do udziału w warsztatach edukacyjnych o wielowyznaniowym dziedzictwie Łodzi. Organizatorzy – studenci Instytutu Historii Uniwersytetu Łódzkiego oraz instruktorzy Zespołu Wychowania Duchowego i Religijnego Chorągwi Łódzkiej ZHP – zaproszą uczestników do poznania nie tylko cechy poszczególnych wspólnot religijnych jakie tworzyły mozaikę miasta, ale również mechanizmy tworzenia się wielkich ruchów religijnych i poznać ich najciekawsze formy poprzez zajęcia religioznawcze.

KIEDY:
25 maja 2019 r., godz. 10:00

GDZIE:
Pierwsza część warsztatów odbędzie się w budynku Komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP (ul. Stefanowskiego 18, Łódź), druga w Centrum „ku wielokulturowości” przy Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki oraz w kościele parafii ewangelicko-augsburskiej św. Mateusza.

Rozpoczęcie warsztatów w budynku Komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP przy ul. Stefanowskiego 18 w Łodzi.

ZGŁOSZENIA:
Zgłoszenia indywidualne i grupowe za pośrednictwem formularza  TUTAJ  do 5 maja 2019 r.

Organizatorzy dla uczestników przygotowali zestaw upominkowy (dla zorganizowanej grupy/zastępu/drużyny dodatkowe materiały książkowe) oraz bufet konferencyjny (kawa, herbata, zdrowe przekąski).

ZAJĘCIA DLA UCZESTNIKÓW SĄ BEZPŁATNE!

Dołącz również na Facebooku TUTAJ
2019-04-13T12:25:04+00:0013/04/2019|

About the Author:

Rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP