Zagłosuj na naszych Niezwyczajnych!

Dwóch instruktorów z naszej Chorągwi zostało nominowanych w plebiscycie NIEZWYCZAJNI 2017. Zachęcamy do oddania swoich głosów na Przemka i Piotra na stronie plebiscytu. Poznajcie ich lepiej!

PWD. PRZEMYSŁAW LICHOTA – HUFIEC ZHP PABIANICE

Przewodnik Przemysław Lichota jest członiem retmanatu i komendy hufca. Z zamiłowania jest żeglarzem i zuchmistrzem – postanowił więc połączyć swoje pasje i dzięki temu w Hufcu ZHP Pabianice, przy podmiejskiej szkole, w której harcerstwo było znane tylko ze słyszenia, powstała pierwsza od lat Wodna Gromada Zuchowa. Bardzo szybko udało mu się zyskać uznanie dyrekcji, nauczycieli oraz zaufanie rodziców swoich podopiecznych. To właśnie dzięki świetnej współpracy z rodzicami druh Przemek w 2017 roku podjął wyzwanie zorganizowania wodnej kolonii zuchowej pod namiotami. Dzięki zaangażowaniu w pozyskiwanie środków, gromada druha Przemysława jest w pełni umundurowana. Obecnie retmanat ma pod opieką 3 gromady zuchowe, które powstały dzięki pracy druha Przemka i prowadzone są przez jego byłych przybocznych.

PHM. PIOTR PIETRZAK – HUFIEC ZHP ZGIERZ

Podharcmistrz Piotr Pietrzak jest szefem Zespołu Metodycznego Hufca Zgierz. Stworzył on przestrzeń do wymiany doświadczeń między instruktorami wspierającymi działalność metodyczną drużyn i rozpoczął proces zawiązywania nowych namiestnictw. Jest współorganizatorem plebiscytu „Pierwszorzędni”, w którym wyróżniani są zgierscy instruktorzy. Podczas gdy pełnił funkcję zastępca komendanta hufca ds. pracy z kadrą, stworzył system zarządzania informacją, który usprawnił komunikację pomiędzy komendantami szczepów i drużynowymi a komendą hufca. Druh Piotr organizował spotkania dla kadry hufca odpowiadające aktualnym potrzebom środowiska. Podchodzi do każdego instruktora indywidualnie, w związku z czym często bywał proszony o opiekę nad próbami na stopnie wędrownicze i instruktorskie. Niestety, często zmuszony jest odmawiać, ponieważ chce, aby prowadzane przez niego próby i wsparcie jakiego udziela były na wysokim poziomie.

2018-02-06T00:48:39+00:0005/02/2018|

About the Author: