Wolontariat koleżeński – Mary i Max!

/, Wieści chorągwiane i związkowe/Wolontariat koleżeński – Mary i Max!

 Serdecznie zapraszamy do udziału w  projekcie – wolontariat koleżeński Mary i Max. Rekrutacja do 4 łódzkiej edycji projektu właśnie trwa. Zapraszamy uczniów i osoby dorosłe, musisz mieć 14 lat, możesz mieć dużo więcej. Może to będą spotkania, które wzbogacą Twoje najbliższe kilka miesięcy? 🙂

Wolontariat koleżeński „Mary i Max” to nowatorski program, którego celem jest wsparcie osób z autyzmem i zespołem Aspergera w nawiązywaniu kontaktów koleżeńskich. Na podstawie informacji uzyskanych z formularza internetowego oraz indywidualnych rozmów staramy się dobrać uczestników i wolontariuszy w pary, biorąc pod uwagę ich miejsce zamieszkania, charakter, wspólne zainteresowania, wiek. Program polega na regularnych spotkaniach tak dobranych osób przez kilka miesięcy. Osoby same decydują, jak spędzają czas. Spotkania mogą obejmować wspólne wyjścia, na przykład do kina, na kawę czy koncert. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia (i bezpieczeństwo) biorących udział w programie.

Dzięki naszemu projektowi wolontariusze

•nawiązują relację koleżeńską z nową, ciekawą osobą

•zyskują poczucie sensu i satysfakcję z pomocy innym

•poszerzają swoje horyzonty i wrażliwość na potrzeby innych

•zdobywają praktyczną wiedzę na temat osób z autyzmem i zespołem Aspergera,

•dobrze się bawią

Szczegóły w wydarzeniu na FB [LINK]

i na stronie internetowej

https://wolontariatkolezenski.pl

2019-06-05T16:37:18+00:0005/06/2019|

About the Author:

Rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP