W weekend odbyły się uroczystości w Kostiuchnówce

//W weekend odbyły się uroczystości w Kostiuchnówce

W miniony weekend harcerze z naszej Chorągwi wraz z Komendantką, hm. Natalią Patorską-Grzelewską, przedstawicielami władz i instytucji publicznych oraz zaproszonymi gośćmi wzięli udział w rocznicowych uroczystościach na cmentarzu w Kostiuchnówce.

Tegoroczne obchody były niezwykłe, ponieważ nie tylko mija 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości oraz utworzenia Związku Harcerstwa Polskiego, ale w tym roku obchodzimy także 20-lecie Harcerskiej Służby na Wołyniu. Od 20 lat harcerze Chorągwi Łódzkiej ZHP jeżdżą na Ukrainę, by porządkować cmentarz, który jest miejscem spoczynku polskich legionistów. Dzięki corocznej pracy łódzkich harcerzy cmentarz w Kostiuchnówce wciąż może być dla nas wszystkich ważną lekcją historii i miejscem pamięci.

 

2018-08-28T12:26:03+00:0028/08/2018|

About the Author:

Rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP