Ruszyły zgłoszenia na MOOT 2021

//Ruszyły zgłoszenia na MOOT 2021

Właśnie ruszyły zgłoszenia uczestników Polskiej Reprezentacji na MOOT w 2021 roku. To już 16 edycja wydarzenia dla harcerzy i skautów w wieku 18-26 lat, która odbędzie się od 19 do 29 lipca 2021 w Irlandii.

Moot można porównać do międzynarodowej Watry Wędrowniczej, podczas której spotykać można ludzi z całego świata. To Międzynarodowy Zlot dla Skautów – wędrowników – który odbywa się raz na cztery lata. Jest odpowiednikiem Skautowego Jamboree, ale dla osób wieku 18-26 lat. Jest mniejszy i zdecydowanie bardziej kameralny, udział w nim bierze około 6 tysięcy skautów z całego świata.

Oprócz zlotu, na uczestników czekają kilkudniowe wyprawy. To możliwość spróbowania swoich sił podczas spływu kajakiem rwącą rzeką, a także eksplorowanie instytucji kultury i najdalszych zakamarków Dublina.

Ty sam decydujesz, jaką przygodę wybierzesz! Od samego początku będziesz częścią międzynarodowego patrolu, który będzie liczył 10 osób.

Wszystkie informacje, koszty i odpowiedzi na pytania znajdziecie na stronie internetowej. Na bieżąco możecie śledzić też fanpage na Facebooku.

(za zhp.pl)
2020-01-21T15:35:32+00:0021/01/2020|

About the Author:

Rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP