Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

/, Wieści chorągwiane i związkowe/Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

ŚWIATŁO, KTÓRE ŁĄCZY to hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju. Dotrze ono do Łodzi i całej chorągwi 16 grudnia 2018 r. Spotkajmy się tego dnia, aby wspólnie je przyjąć, a także,. aby życzyć sobie wszystkiego dobrego na Święta Bożego Narodzenia.  Potem Światło będzie wędrować i docierać do parafii, instytucji, a przede wszystkich domów mieszkańców naszego województwa.

Harmonogram:
15.00 – wigilia instruktorska w siedzibie Chorągwi Łódzkiej ZHP (ul. Stefanowskiego 19)
17.00 – koncert pastorałek zespołu “Dlaczego Nie” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (ul. Piotrkowska 282)
18.00 – Nabożeństwo Światła i poświęcenie tablicy poświęconej pamięci harcerek i harcerzy Łodzi i ziemi łódzkiej w Bazylice archikatedralnej (ul. Piotrkowska 265).

Pamiętajcie – w sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju 2018 zwróćmy uwagę na to, co nas łączy, co nam jest wspólne i cieszmy się z tego, co jest dobrem wspólnym, a potem dopiero szukajmy drogi do pełnej jedności, do porozumienia się w sprawach, gdzie jeszcze są różnice.

2018-12-09T11:11:31+00:0009/12/2018|

About the Author:

członek komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP ds. komunikacji i relacji zewnętrznych