Projekt harcerzy z Tomaszowa Mazowieckiego zwyciężył w tamtejszej edycji Budżetu Obywatelskiego

/, Wieści chorągwiane i związkowe, Wieści z hufców/Projekt harcerzy z Tomaszowa Mazowieckiego zwyciężył w tamtejszej edycji Budżetu Obywatelskiego

Znamy już wyniki głosowania tomaszowian w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Przypomnijmy, że w głosowaniu mógł wziąć udział każdy mieszkaniec Tomaszowa, który był uprawniony do oddania maksymalnie 2 głosów, tj. 1 na projekt infrastrukturalny i 1 na społeczny. Na karcie do głosowania znalazło się 25 projektów, w tym 19 infrastrukturalnych, na których realizację przeznaczono 1,2 mln zł i 6 społecznych, do wykorzystania 300 tys. zł.

Wśród projektów społecznych zwyciężył: Zakup sprzętu do ratowania życia – AUTOMATYCZNEGO DEFIBRYLATORA ZEWNĘTRZNEGO i zakup sprzętu do nauki pierwszej pomocy (TBO/21/2018) Uzyskując 2 933 głosów

Projekt ma na celu zakup sprzętu medycznego do nauki pierwszej pomocy dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego oraz zakup i ustawienie na płycie Placu Tadeusza Kościuszki i w Urzędzie Miasta AUTOMATYCZNEGO DEFIBRYLATORA ZEWNĘTRZNEGO w skrócie AED, który ma za zadanie uratować ludzkie życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia u poszkodowanego. Niestety nasze społeczeństwo nie jest nauczone udzielać pierwszej pomocy z podstawowych przyczyn, które są uwzględnione brakiem wiedzy i stresem panującym podczas wypadku. Wychodząc na przekór złym statystykom, w założonym projekcie będą prowadzone szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w przedszkolach, szkołach na terenie naszego miasta oraz podczas imprez organizowanych przez miasto dla mieszkańców i osób przyjezdnych. Dzięki tej inicjatywie będzie można nauczyć dzieci i dorosłych udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, co zwiększy nasze bezpieczeństwo podczas codziennego życia w strefie publicznej.

2018-10-02T12:43:34+00:0002/10/2018|

About the Author:

Rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP