Prezydent RP objął Patronatem Narodowym Ogólnopolską Zbiórkę Alertu Pamięci

/, Wieści chorągwiane i związkowe/Prezydent RP objął Patronatem Narodowym Ogólnopolską Zbiórkę Alertu Pamięci

Prezydent RP Andrzej Duda objął Patronatem Narodowym w Stulecie Odzyskania Niepodległości Ogólnopolską Zbiórkę Alertu Pamięci.

Ogólnopolska Zbiórka Alertu Pamięci odbędzie się w dniach 27-28.09 w Warszawie. Weźmie w niej udział ponad 2500 harcerek i harcerzy ze wszystkich chorągwi. Wspólnie uczczą oni 80. rocznicę rozpoczęcia przez ZHP działalności konspiracyjnej pod kryptonimem “Szare Szeregi” oraz będą mieli przywilej i zaszczyt spotkać się z ostatnimi żyjącymi świadkami historii – Druhnami i Druhami z Szarych Szeregów.

Patronat Narodowy Prezydenta RP przyznany jest przedsięwzięciom, które służą upamiętnieniu oraz pielęgnowaniu niepodległościowych postaw, dokonań i aspiracji. Cieszymy się, że Pan Prezydent postanowił objąć nim również naszą Ogólnopolską Zbiórkę Alertu Pamięci.

fot. Patryk Sikora/ZHP

2019-09-27T07:28:28+00:0027/09/2019|

About the Author:

członek komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP ds. komunikacji i relacji zewnętrznych