„Polscy skauci bronią cywilizacji!”

/, Wieści chorągwiane i związkowe/„Polscy skauci bronią cywilizacji!”

Takimi słowami tłumaczyli polscy harcerze swoją nieobecność na Światowym Jamboree w 1920 roku. Od 15 sierpnia można w Sieradzu oglądać wystawę „Harcerki i harcerze w obronie Ojczyzny. Rok 1920”.

Wystawa powstała w ramach projektu realizowanego wspólnie przez Chorągiew Łódzką ZHP im. A. Kamińskiego i Chorągiew Mazowiecką ZHP im. W. Broniewskiego we współpracy z Wydawnictwem Marron, a współfinansowała ją Fundacja KGHM „Polska Miedź”. Ekspozycję przybliżającą udział harcerstwa w wojnie polsko-bolszewickiej można do 21 sierpnia oglądać przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Sieradzu przy Placu Wojewódzkim.

2020-08-19T05:32:59+00:0019/08/2020|

About the Author:

członek komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP ds. komunikacji i relacji zewnętrznych