Pełnij służbę podczas XXIII Spotkania Młodych Lednica 2000

/, Służba, Wieści chorągwiane i związkowe/Pełnij służbę podczas XXIII Spotkania Młodych Lednica 2000

W pierwszy weekend czerwca odbędzie się XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000, które co roku gromadzi wiele tysięcy młodych ludzi. Jego organizację po raz kolejny wesprze harcerska służba. Wziąć w niej udział mogą harcerze, zgrupowani w patrole, którzy ukończyli 15 rok życia. Każdy patrol musi mieć przynajmniej jednego pełnoletniego opiekuna. Dla osób, które ukończyły 18 rok życia istnieje możliwość samodzielnego zgłoszenia się.

Harcerska Służba Lednica dzieli się na kilka grup, zależnie od pola służby jaką chce się podjąć:

  • Służba liturgiczno-reprezentacyjna – do jej zadań należy między innymi pełnienie harcerskiej służby liturgicznej podczas spotkania, a także pełnienie wart honorowych i występowanie w imieniu ZHP podczas procesji Drogą Trzeciego Tysiąclecia.
  • Służba porządkowa – do jej zadań należy między innymi kierowanie ruchem uczestników spotkania na polu lednickim, torowanie przejazdów dla karetek i pojazdów służb, utworzenie szpaleru z pochodniami wokół Bramy Trzeciego Tysiąclecia na koniec spotkania.
  • Służba medyczna – do jej zadań należy między innymi zabezpieczenie sektorów na polu lednickim pod względem pierwszej pomocy przy współpracy z innymi służbami medycznymi wystawionymi przez organizatorów spotkania, udzielanie pierwszej pomocy uczestnikom spotkania.
  • Służba wewnętrzna – do jej zadań należy między innymi rozwiązywanie sytuacji trudnych i wyjątkowych, które mogłyby przeciążyć pozostałe służby, a także interweniowanie w sytuacjach nadzwyczajnych.

Zgłoszenia trwają do 24 maja. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.lednica.zhp.wlkp.pl. Więcej o samym wydarzeniu można przeczytać na stronie www.lednica2000.pl/lednica2019.

2019-05-14T06:42:14+00:0014/05/2019|

About the Author:

członek komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP ds. komunikacji i relacji zewnętrznych