Nasza majowa historia – propozycja dla szóstek, zastępów i patroli

/, Wieści chorągwiane i związkowe/Nasza majowa historia – propozycja dla szóstek, zastępów i patroli

Ogłaszamy maj miesiącem poznawania swojej lokalnej historii! W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jednak maj to nie tylko ta rocznica!

Zachęcamy wszystkie szóstki, zastępy i patrole do podjęcia patriotycznego wyzwania i odkrywania swojej majowej, lokalnej historii. Zorganizujcie zbiórkę zastępu, wyjdźcie w świat. Poznajcie Waszą historię. Odkryjcie ważne miejsca i ważne daty dla Waszej miejscowości. Może w maju Wasze miasto świętuje jakąś rocznicę? Może właśnie w maju powołano klub piłkarski, wybudowano jakiś zabytek czy nadano imię jakiejś ulicy? Na nowo odkryjcie karty historii!

Nie obawiajcie się szukać jak najszerzej. Wspólnie odkrywajmy dzieje lokalnych społeczności. Są tylko dwa warunki udziału w wydarzeniu:
✅ nagraj zastępem maksymalnie 90 sekundowy film, pokazujący kawałek majowej historii i opublikujcie go w naszym wydarzeniu.
✅ wydarzenie, które chcecie uwiecznić, musiało się odbyć w maju. Wyślijcie raport z realizacji zadania, o tutaj: http://bit.ly/nasza-historia-raporty

Dla wszystkich uczestników czekają dyplomy! Biorąc udział w akcji możecie zdobywać sprawności:
🟡 zuchowe, np.: młoda obywatelka/młody obywatel, Biały Orzeł
🟢 harcerskie, np.: młoda obywatelka/młody obywatel*, obywatelka/obywatel**, obywatelka/obywatel Rzeczypospolitej ***, znawca własnej miejscowości**, przewodniczka/przewodnik po regionie**, znawca regionu***

(za zhp.pl)

2021-05-18T19:39:12+00:0018/05/2021|

About the Author: