Konferencja instruktorska i harcmistrzowska “Kobieta-Skautka-Harcerka”

/, Wieści chorągwiane i związkowe/Konferencja instruktorska i harcmistrzowska “Kobieta-Skautka-Harcerka”

Harcerski Instytut Badawczy i Wydział Zagraniczny Głównej Kwatery ZHP zapraszają na konferencję instruktorską i harcmistrzowską “Kobieta-Skautka-Harcerka”. Jej celem jest stworzenie przestrzeni do rozmowy na temat dziewcząt i kobiet i ich miejsca w ruchu harcerskim i skautowym. Konferencja odbędzie się w terminie 11-12 października 2019 roku w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

11 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewcząt, ustanowiony przez ONZ celem przybliżenia społeczeństwu szczególnych wyzwań, przed jakimi stoją dziewczynki na całym świecie. Międzynarodowy Dzień Dziewcząt co roku obchodzony jest także przez WAGGGS – Światowe Stowarzyszenie Przewodniczek i Skautek, które pod hasłem #TeamGirl porusza kwestie związane z dziewczętami. W pierwszą niedzielę października obchodzimy także Światowy Dzień Harcerki i Dzień Polskiej Harcerki, by zachowywać pamiętać o instruktorkach i harcerkach, które odeszły na wieczną wartę. 

Warunki uczestnictwa

Liczba uczestników jest ograniczona i wynosi 60 osób rekrutowanych według kolejności zgłoszeń. Konferencja posiada akredytację poziomu harcmistrzowskiego. Uczestnikami konferencji harcmistrzowskiej mogą być instruktorki i instruktorzy co najmniej w stopniu podharcmistrza z otwartą próbą harcmistrzowską oraz harcmistrzowie. Uczestnikiem konferencji instruktorskiej mogą być instruktorki i instruktorzy ZHP w stopniu co najmniej przewodniczki/przewodnika. Konferencja harcmistrzowska i instruktorska mają formę wspólnej konferencji, część warsztatów jest przeznaczona dla instruktorek i instruktorów realizujących próbę harcmistrzowską, zadanie przedkonferencyjne jest obowiązkowe dla wszystkich. Wybór rodzaju konferencji uczestnik zaznacza w formularzu rejestracyjnym.

Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie zgłoszenia do 05.07.2019 r. oraz wpłata dodatkowej składki członkowskiej zadaniowej w terminie 7 dni od daty otrzymania potwierdzenia mailowego przyjęcia na konferencję. Termin zgłoszenia uczestnika na konferencję, brany pod uwagę przez organizatorów kwalifikujących uczestników według kolejności zgłoszeń, to data zaksięgowania na koncie wpisowego. Niezbędnym warunkiem uczestnictwa jest także wykonanie zadania przedkonferencyjnego i przesłanie go w wyznaczonym terminie.

Koszt udziału w konferencji wynosi 49 zł. Wpisowe należy wpłacać po potwierdzeniu zakwalifikowania się na konferencję na niżej podane konto: 36 1140 1010 0000 5392 2900 1056. W tytule prosimy wpisać: DSCZ – imię i nazwisko – Konferencja Kobieta-Skautka-Harcerka. Termin wpłat: do 7 dni od daty otrzymania potwierdzenia mailowego przyjęcia na konferencję.

Organizatorzy zapewniają przerwy kawowe, kolację w postaci kanapek w piątek wieczorem oraz obiad w sobotę. Koszt dojazdu oraz noclegu uczestnicy pokrywają indywidualnie. Istnieje możliwość zarezerwowania miejsca w hostelu ZHR oraz w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Bydgoszczy. Szczegóły znajdują się w formularzu rejestracyjnym.

Zadanie przedkonferencyjne „Moja superbabka… skautka-harcerka”

Zapraszamy Was do współtworzenia konferencji. Z pewnością każdy z uczestników może wskazać harcerkę, która wpłynęła na jego życie, skautkę, harcerkę, która zainspirowała go do działania, wskazała kierunek, którym podąża. Przedstawcie szerszemu gronu swoją „superbabkę skautkę-harcerkę”. Waszym zadaniem jest przygotowanie krótkiej informacji biograficznej o wybranej harcerce z najbliższego otoczenia, prezentującej ją i jej osiągnięcia. W opisie należy zawrzeć dokończenie zdania „Dzięki niej …”.

Całość wypowiedzi nie powinna przekraczać więcej niż 1000 znaków. Do wypowiedzi prosimy dołączyć co najmniej jedno zdjęcie w formacie jpg. w rozdzielczości 300 dpi. Wasze bohaterki, które będziecie opisywać, powinny wyrazić zgodę na wykorzystanie informacji na swój temat  i wizerunku. Nie dotyczy to osób nieżyjących. Bardzo prosimy o wydrukowanie klauzuli i poproszenie osoby, którą chcecie opisać o zapoznanie się z jej treścią i wyrażenie zgody na wykorzystanie danych osobowych.

Opis, zdjęcie oraz skan podpisanej klauzuli prześlijcie na adres magdalena.wroblewska@gk.zhp.pldo 5.07.2019 z tytułem „Konferencja Kobieta-Skautka-Harcerka, zadanie przedkonferencyjne, imię i nazwisko”. Oryginał podpisanej klauzuli przywieźcie ze sobą na konferencję.

Zachęcamy do zapoznania się z programem i regulaminem konferencji.

Konferencja instruktorska i harcmistrzowska Kobieta-Skautka-Harcerka

2019-06-11T13:35:12+00:0011/06/2019|

About the Author:

członek komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP ds. komunikacji i relacji zewnętrznych