Harcerskie obozy jeszcze bardziej bezpieczne! Protokół uzgodnień podpisany

/, Wieści chorągwiane i związkowe/Harcerskie obozy jeszcze bardziej bezpieczne! Protokół uzgodnień podpisany

21 czerwca 2018 r. Naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego oraz przedstawiciele innych organizacji harcerskich, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendant Główny Policji podpisali protokół uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami.

Podczas Harcerskiej Akcji Letniej Związek Harcerstwa Polskiego organizuje prawie 1500 obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Obóz harcerski stanowi podsumowanie śródrocznej pracy wychowawczej drużyny i jest jednym z najważniejszych momentów harcerskiej przygody. Instruktorzy ZHPprzykładająolbrzymią wagę do bezpieczeństwa podczas wszelkich harcerskich wydarzeń, zwłaszcza obozów i kolonii.

Cieszę się, że służby państwowe wykazały chęć zrozumienia specyfiki obozów harcerskich oraz że zdają sobie sprawę ze szczególnej roli, jaką harcerstwo odgrywa w wychowywaniu młodych ludzi. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacyjnych wyjazdów jest dla nas wszystkich priorytetem. Podpisując protokół uzgodnień potwierdzamy, że harcerscy wychowawcy w szczególny sposób zwracają uwagę na bezpieczeństwo w trakcie obozów– mówi hm. Anna Nowosad Naczelniczka ZHP.

Harcerskie lato to możliwość przeżycia niezapomnianej przygodyw bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Podczas obozów i kolonii harcerki i harcerze kształtują swój charakter, uczą się w działaniu, zdobywają nowe umiejętności i spędzają czas w grupie rówieśniczej. W roku 100-lecia odzyskania Niepodległości i 100-lecia ZHP kulminacyjnym momentem harcerskiej akcji letniej będzie dla nas Zlot ZHP Gdańsk 2018, który odbędzie się między 6 a 16 sierpnia 2018 roku. Weźmie w nim udział prawie 15 000 harcerzy i harcerek z całej Polski.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią protokołu uzgodnień.

2018-06-21T13:26:27+00:0021/06/2018|

About the Author:

członek komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP ds. komunikacji i relacji zewnętrznych