Dziś 116. urodziny hm. Aleksandra „Kamyka” Kamińskiego! Konkurs #lodzkaczytakaminskiego

/, Wieści chorągwiane i związkowe/Dziś 116. urodziny hm. Aleksandra „Kamyka” Kamińskiego! Konkurs #lodzkaczytakaminskiego

Dokładnie 116 lat temu, 28 stycznia 1903 roku, w Warszawie urodził się Aleksander Kamiński. Był żołnierzem Armii Krajowej i jednym z przywódców Szarych Szeregów, po wojnie zajął się pedagogiką i był profesorem nauk humanistycznych. Jednak dla nas, harcerzy, przede wszystkim znany jest jako współtwórca metodyki zuchowej, harcmistrz, instruktor i Przewodniczący Naczelnej Rady Harcerskiej, a także bohater naszej Chorągwi. Pozostawił po sobie wiele prac naukowych i książek dla młodzieży, w tym najsłynniejszą „Kamienie na szaniec”, która jest lekturą szkolną. Historia Rudego, Alka i Zośki do dzisiaj uczy młodzież ile warte w życiu są wartości takie jak przyjaźń, patriotyzm, lojalność i przyzwoitość.

Jeśli chcecie lepiej poznać Aleksandra Kamińskiego oraz jego nauczanie i twórczość to możecie skorzystać z Kamykowej propozycji programowej, którą dla Was przygotowaliśmy! Znajdziecie ją TUTAJ.

To nie wszystko! Z okazji urodzin Kamyka mamy dla Was także serię konkursów! Śledźcie nasz fanpage [LINK]. Już dzisiaj wieczorem pojawi się pierwsze zadanie konkursowe. Czekają na Was naprawdę ciekawe nagrody, w tym m. in. gry i książki o tematyce harcerskiej!

Możecie też w wyjątkowy sposób pokazać, że chcecie uczcić urodziny Kamyka! Skorzystajcie z naszej kamykowej nakładki na zdjęcie profilowe [LINK] i zmieńcie swoje zdjęcie w tle, na to które znajdziecie na naszym facebookowym fanpage’u [LINK] 🙂

 

2019-01-28T13:09:28+00:0028/01/2019|

About the Author:

Rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP