Betlejemskie Światło Pokoju już w Łodzi!

//Betlejemskie Światło Pokoju już w Łodzi!

W ubiegłą niedzielę (16 grudnia), podczas uroczystego Nabożeństwa Światła w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi, Komendantka Chorągwi Łódzkiej przekazała Betlejemskie Światło Pokoju na ręce księdza proboszcza oraz Komendantów wszystkich Hufców naszej Chorągwi.

Przed Nabożeństwem, instruktorzy i hufcowe delegacje, które przyjechały z hufców województwa łódzkiego, mogli podzielić się opłatkiem, złożyć sobie nawzajem życzenia i zjeść nieco świątecznych smakołyków przygotowanych w siedzibie Komendy Chorągwi w ramach tradycyjnej instruktorskiej wigilii.

Podczas Nabożeństwa w Bazylice archikatedralnej, Komendantka Chorągwi, hm. Natalia Patorska-Grzelewska, wraz z hm. Bolesławem Majewskim uroczyście odsłonili tablicę dedykowaną pamięci harcerek i harcerzy Łodzi i ziemi łódzkiej.

Od dzisiaj aż do samych Świąt Bożego Narodzenia harcerze we wszystkich miastach województwa Łódzkiego będą roznosili Betlejemskie Światło Pokoju do wszystkich ważnych miejsc i instytucji publicznych, ale także do miejsc gdzie znajdują się ludzie potrzebujący. Harcerską misją w niesieniu Betlejemskiego Światła Pokoju jest, by zapłonęło ono podczas Świąt na każdym wigilijnym stole. Tegoroczne Betlejemskie Światło Pokoju odbywa się pod hasłem „Światło, które łączy”.

2018-12-17T14:52:04+00:0017/12/2018|

About the Author:

Rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP