Zrzuć się na optyka!

//Zrzuć się na optyka!

„Zamiast do śmietnika, zrzuć się na Optyka” – to inicjatywa zapoczątkowana we wrześniu 2016 roku przez środowisko wodniackie Hufca ZHP Pabianice.

Od 53 lat nasze środowisko żeglarskie wychowuje kolejne pokolenia młodych ludzi, zakochanych po uszy w żeglarstwie! Dla wielu osób pierwszy wyjazd na nasz obóz żeglarski całkowicie zmienił bieg życia uczestników wakacyjnej przygody! Z każdym rokiem coraz bardziej się rozrastamy, coraz więcej rodziców chce, żeby ich dzieci przeżyły przygodę życia i nauczyły się żeglować! Aby móc realizować nasze plany oraz marzenia najmłodszych potrzebujemy jachtów przeznaczonych do szkolenia wszystkich młodych adeptów sztuki żeglarskiej. Koszty nowego sprzętu są spore, dlatego nie patrząc na trudności postanowiliśmy pozyskać środki na zakup jachtów zbierając plastikowe zakrętki! Aby powiększyć flotę jachtów klasy optymist potrzebujemy 6 750 000 sztuk korków!

Jak możesz nam pomóc?
Razem z nami przyłącz się do zbierania korków! W każdy piątek pomiędzy 17:00, a 20:00 zapraszamy do szkutni Retmanatu Drużyn Wodnych (ul. Piotra Skargi 51, Pabianice), gdzie możesz przekazać korki na rzecz naszej akcji! Jeśli jednak nie możesz sam dostarczyć korków do szkutni –zadzwoń! Sami przyjedziemy po korki! Kontakt poniżej.

Nie chcesz tylko zbierać?
Włącz się w organizację akcji razem z nami! Zacznij zbierać korki w swojej pracy, szkole, drużynie, gromadzie, stowarzyszeniu i przyczyń się do spełnienia marzeń najmłodszych pabianickich żeglarzy! Pomożemy Ci w spełnieniu formalności, promocji wydarzenia i organizacji!

Pomysłodawca i organizator akcji
Marek Bielecki –młody człowiek pełen pasji i wiary w lepszy świat! Harcerz z Hufca ZHP Pabianice, od kilku lat żeglarz! Marzy o Akademii Morskiej w Gdyni, ale obecnie stara się spełniać marzenia swoich podopiecznych! Zuchów z 114 PWGZ Młodzi Piraci oraz 118 PPWGZ Króliczki Morskie, dla których organizuję to całe przedsięwzięcie!
Kontakt: 516-666-989 / marek.bielecki@zhp.net.pl

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

2017-02-05T22:31:44+00:0005/02/2017|

About the Author:

Instruktor Zespołu Promocji i Informacji Chorągwi Łódzkiej ZHP