Zapraszamy do udziału w tegorocznym Święcie Chorągwi Łódzkiej ZHP pod hasłem ISKRA BRATERSTWA, które już w dniach 9-11.09.2022 odbędzie w Zgierzu.

W tym roku na Święcie Chorągwi spotkamy się w Zgierzu, by w terminie 9-11.09.2022 odbyć nasz coroczny zlot gromad i drużyn Chorągwi Łódzkiej. Hasło tegorocznego spotkania brzmi „Iskra braterstwa”. W tym roku w sposób szczególny pokazywaliśmy i wciąż pokazujemy potrzebę szerzenia braterstwa między narodami. Świetnym przykładem takiego działania jest 20-letnia służba we współpracy z Ukrainą. To właśnie instruktorzy i harcerze ze Zgierza wyruszają rok w rok w rowerowej sztafecie Ogień Niepodległości, by w sposób symboliczny przywieźć tę iskrę polskości z Kostiuchnówki – miejsca walk Legionów Piłsudskiego o polską niepodległość. Chcemy wzmocnić naszą harcerską wspólnotę przy okazji pokazując najciekawsze punkty na mapie miasta i okolic. Przybliżymy też historię lokalnej społeczności i dowiemy się, dlaczego symbolem Zgierza jest jeż.

 

Więcej informacji i linki do zgłoszeń na stronie Święta: https://lodzka.zhp.pl/iskra/
Podajcie tę informację dalej! Całą chorągwią widzimy się w Zgierzu!