III edycja PROgrantów wystartowała!

Tylko do 11 października 2020 r. czekamy na wnioski na dofinansowanie programu drużyn, gromad i kręgów w formie minigrantu PROgrant – edycja III. W ramach programu jednostka może otrzymać od 500 zł do nawet 2000 zł na swoje działania programowe. Pula środków na granty w trzeciej edycji wynosi 20 000 zł.

W ramach programu finansujemy działania programowe podstawowych jednostek organizacyjnych zrzeszonych w hufcach Chorągwi Łódzkiej ZHP.  Mogą być ciekawe zbiórki, atrakcyjne wyjazdy, element programu obozowego drużyny, biwaki pod gołym niebem, wypady z drużyną na łono przyrody, zwiedzanie atrakcji turystycznych w aktywnej formie i wiele, wiele innych. Dosłownie wszystko, co jest programem Waszej drużyny, gromady czy kręgu. Pamiętajcie, aby Wasze działanie było bezpieczne dla uczestników i brało pod uwagę wszelkie aktualne wytyczne rządu i ZHP na czas pandemii.

Zaplanujcie extra działanie i zdobądźcie na nie środki z naszego programu minigrantów. Działanie musi odbywać się w okresie od 19.10.2020 r. do 30 grudnia 2020 r. Jego tematyka jest dowolna: możecie być to np. praca z bohaterem, program pozwalający odkryć faunę i florę Polski, działania patriotyczne i wszystko, co Wam przyjdzie do głowy, a jest zgodne z metodą harcerską. I pasujące do metodyki wiekowej z jaką pracujecie.

Wnioski będzie można składać do 11 października 2020 w swojej komendzie hufca.

Do tego czasu zapoznajcie się Regulaminem, szczególnie z wymaganiami i warunkami w ramach, których przyznawane są granty. Niech nic Was nie zaskoczy! Wszelkie pytania kierujcie mailem na biuro@lodzka.zhp.pl. Szczegóły znajdziecie na eChorągwi pod tym linkiem: https://gkzhp.sharepoint.com/sites/e-lodzkazhp/SitePages/ProGrant.aspx

 

 

Program Mini Grantów dla Drużyn Chorągwi Łódzkiej ZHP – PROgrant – edycja III finansowany jest ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-30.

2020-10-01T19:05:44+00:0014/05/2019|

About the Author:

członek komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP ds. komunikacji i relacji zewnętrznych