Kurs Kadry Kształcącej „Ręka Metody” 2017

//Kurs Kadry Kształcącej „Ręka Metody” 2017

Las, cisza, spokój, szum wiatru. Polana otoczona drzewami. Obozowy klimat, namioty, pionierka, ognisko. Wyobrażacie sobie to miejsce? Idealne miejsce na prawdziwie harcerski, instruktorski kurs. Taki, którego atmosferę poczujecie i poniesiecie dalej, tchnąc ją we wszystkie Wasze działania. Taki, który stawiać będzie przed wami wiele wymagań intelektualnych i fizycznych, ale odda w zamian wielokrotnie więcej.

Czym jest Kurs Kadry Kształcącej „Ręka metody”?
To autorski koncept kursu kadry kształcącej wzbogacany przez komendy na kolejnych edycjach. To kursy na których „bierzemy pod lupę” to co jest istotą harcerstwa i podstawą kształtowania instruktorów. To kursy oparte na instruktorskiej przygodzie, doskonaleniu w działaniu, budowane na głębokim przeżyciu i refleksji nad nim. Kursy które są wyzwaniem i dla kursantów i dla komendy. Na których powstaje mocna instruktorska drużyna, która wspiera się i po kursie.

Kurs będzie składał się z dwóch biwaków:
Pierwszy biwak odbędzie się w terminie 14-18 czerwca 2017 r., w lesie, pod namiotami, w Inowłodzu.
Drugi biwak odbędzie się w terminie 13-15 października 2017 r. w mieście.
Oba biwaki będą miały miejsce w centralnej Polsce.

Dodatkowo można wziąć udział w dodatkowym biwaku „Metodyczna Leśniczówka“, która odbędzie się w terminie 19-21 sierpnia 2017 r. w Wenecji (województwo warmińsko-mazurskie).

Czas pomiędzy biwakami będzie przeznaczony na wykonanie zadań kursowych w swoich środowiskach oraz na zaplanowania działań na ostatni biwak kursowy. Więc prosimy zarezerwujcie sobie czas na pracę także pomiędzy wyjazdami. To będzie czas na doskonalenie w działaniu, również na rzecz swojego środowiska.

Organizatorem kursu jest Chorągiew Łódzka ZHP, Chorągiew Mazowiecka ZHP oraz Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP pod patronatem Ruchu Programowo-Metodycznego „Ręka Metody”.

http://kkk.rekametody.pl/

Dołączcie również do naszego wydarzenia na Facebooku tutaj.

2017-04-20T20:26:10+00:0020/04/2017|

About the Author:

Rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP