Zapraszamy wszystkich chętnych na organizowane przez nas kolonie w Trzmielewie k. Białego Boru. Zapisy startują już 1 marca 2023r.

Tegoroczne turnusy to:

• BB I 1-16.07.2023 r

Koszt pobytu to 2800 zł. W przypadku dokonania PEŁNEJ wpłaty do końca marca obowiązuje zniżka 300zł.

• BB III 5-23.08.2023 r.

Koszt pobytu to 3400 zł. W przypadku dokonania PEŁNEJ wpłaty do końca marca obowiązuje zniżka 300zł.

Zapisy przyjmujemy poprzez wiadomości email pod adresem: wypoczynek@lodzka.zhp.pl w treści należy podać: turnus, imię i nazwisko dziecka, wiek rocznikiem, kontakt do rodzica.

Po dokonaniu zapisu dziecka otrzymają Państwo maila zwrotnego z potwierdzeniem oraz informacją o sposobie dokonania płatności. Wpłaty bez wcześniejszego zapisu mailowego nie będą brane pod uwagę.

O OŚRODKU

Ośrodek ZHP Chorągiew Łódzka

Trzmielewo k/Białego Boru

77-304 Rzeczenica

Ośrodek Chorągwi Łódzkiej ZHP położony jest na terenie  gminy Rzeczenica w województwie pomorskim.  Otoczony  pięknym, dużym lasem sosnowym, nad malowniczym jeziorem Bielsko, które posiada I klasę czystości wody.

Na terenie bazy znajdują się murowane pawilony, położone w dwóch oddzielnych końcach bazy. Najmłodsi uczestnicy, w wieku 7-10 lat zakwaterowani są w pawilonie przy którym bezpośrednio znajdują się toalety, prysznice oraz małe boisko.  Do ich dyspozycji są pokoje 4-8 osobowe. Dzieci starsze i młodzież (11-18 lat) w czasie trwania obozu mieszka w domkach murowanych, z których każdy posiada oddzielne patio. Do dyspozycji uczestników są pokoje 2-6 osobowe. W ich pobliżu są toalety murowane.

W każdym z pokoi znajdują się tapczany bądź drewniane łóżka z materacem, pościelą i kocem. Ponadto, uczestnicy mają do swojej dyspozycji regały, szafy, półki, krzesła i stoliki.

Na terenie ośrodka znajduje się zaplecze o charakterze sanitarnym, które położone jest blisko pawilonu najmłodszych dzieci. Znajdują się w nim: toalety oddzielne dla chłopców i dziewcząt oraz natryski. Przy pawilonach starszych dzieci znajdują się również toalety (oddzielne dla chłopców i dziewcząt) oraz umywalki, przy których dzieci codziennie myją zęby i robią pranie. Posiadamy też zaplecze o charakterze kuchennym w tym: murowana kuchnia i murowana stołówka.

Uczestnicy i kadra obozu mają do dyspozycji świetlicę, boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej, a także wydzieloną strefę, w której znajduje się bogato wyposażona przystań żeglarska (omegi, maki, łodzie wiosłowe i kajaki). Organizator zapewnia również możliwość korzystania przez uczestników ze strzeżonego kąpieliska.

ZARYS PROGRAMU

Kolonie będą wypełnione zajęciami, które pozwolą na odkrycie różnorodnych form zabawy wakacyjnej. Stawiamy na rozwijanie samodzielności, umiejętności radzenia sobie w lesie, żeglarstwo, sport. Czekają zajęcia survivalowe, terenoznawstwo, paintball. Nie zabraknie warsztatów tanecznych, teatralnych, malarskich. Specjalnie dla maluchów zajęcia z  edukacji przez ruch oraz warsztaty ekologiczno – przyrodnicze. Wszystko to będzie przeplatane  zajęciami sportowymi, wycieczkami oraz imprezami kolonijnymi. Nikt z pewnością nie będzie widział co to słowo „nuda”. Dzięki uczestnictwu w tak zorganizowanej formie wypoczynku będą miały szanse na rozwijanie swoich zainteresowań, poszerzenia swojej wiedzy oraz zobaczenia miejsc, których nie miały jeszcze okazji poznać i oczywiście świetnie się bawić.

W ramach zajęć programowych odbędą się m.in.: warsztaty z terenoznawstwa, survivalu, zajęcia żeglarskie, warsztaty artystyczne (np. plastyczne, filmowo-fotograficzne, zajęcia z zakresu edukacji przez ruch, warsztaty przyrodniczo-ekologiczne, kulinarne, profesjonalne zajęcia szachowe oraz klub gier planszowych, zajęcia związane z aktywnością fizyczną, ogniska oraz gry i zabawy tematyczne.

Wszystkie zajęcia będą propozycją skierowaną na potrzeby i zainteresowania kolonistów.