Grupy robocze wolontariuszy europejskich WAGGGS i WOSM – rekrutacja

//Grupy robocze wolontariuszy europejskich WAGGGS i WOSM – rekrutacja

Europejski Komitet WAGGGS i Europejski Komitet WOSM, realizując uchwałę 16. konferencji europejskiej, powołują do życie dwa zespoły robocze na lata 2020-2021. Ich celem będzie wypracowanie rekomendacji dla komitetów i współtworzenie planu działania w dwóch obszarach:

– partnerstwo WOSM i WAGGGS w Europie – plan strategiczny  

– prawa człowieka i sytuacja uchodźców.

Osoby zainteresowane kandydowaniem do zespołów powinny:

– zapoznać się z materiałem informacyjnym opublikowanym przez Region Europejski WOSM&WAGGGS

– najpóźniej do południa 27 lipca (poniedziałek) wypełnić wniosek o wystawienie przez Wydział Zagraniczny GK listu wspierającego kandydaturę (endorsement letter), który jest wymagany w procesie rekrutacji; jest to element wewnętrznej rekrutacji dla instruktorek i instruktorów ZHP

– do 10 sierpnia 2020 do godziny 12:00 złożyć wniosek na szczeblu europejskim za pomocą formularza przygotowanego przez WOSM i WAGGGS.

Wniosek kierowany do Wydziału Zagranicznego znajduje się tutaj. Wypełnienie formularza wymaga od kandydata m.in. uzasadnienia wyboru grupy roboczej, przedstawienia umiejętności i kompetencji związanych z wymaganiami rekrutacyjnymi do danej grupy roboczej, potwierdzenia ukończeniu szkolenia Safe From Harm (lub podobnego) oraz przesłania zgód/rekomendacji odpowiedniego komendanta i pełnomocnika KCh ds. zagranicznych – szczegóły w opisie formularza. Prosimy nie zwlekać z przystąpieniem do tworzenia tych informacji i gromadzenia dokumentów.

Zachęcamy do zgłoszeń. Region Europejski WOSM i WAGGGS potrzebuje nowych zaangażowanych i kompetentnych wolontariuszy. Być może to jest dobre pole działania właśnie dla Ciebie!

(za zhp.pl)

2020-07-10T18:25:02+00:0010/07/2020|

About the Author: