Dobre praktyki wolontariatu w Polsce i na świecie

//Dobre praktyki wolontariatu w Polsce i na świecie

Celem tego działania było POKAZANIE DOBRYCH PRAKTYK ORGANIZACJI SKAUTOWYCH I HARCERSKICH, WOLONTARIATU Z RÓŻNYCH KRAŃCÓW POLSKI JAK I ze ŚWIATA. W zlocie w Gdańsku wzięło udział blisko 12,5 tys osób, w tym skauci z 16 państw świata tj. z Rumunii, Szwecji, Egiptu, Kongo, Ukrainy, Filipin, Algerii, Irlandii i ZHP Poza Granicami Kraju) oraz inne organizacje pozarządowe takie jak AMNESTY INTERNATIONAL.

Uczestnicy projektu z woj. łódzkiego mieli okazję zobaczyć bezpośrednio „Wolontariat w harcerskim stylu”, a poprzez zaproponowany program zlotu nauczyć się takich rzeczy jak praca zespołowa, rywalizacja, działanie na rzecz społeczności i innych. Podczas zlotu będą funkcjonowały tzw . Bulwary zlotowe To było serce miasteczka zlotowego, gdzie w namiotach można było wieczorami porozmawiać z innymi harcerzami, wolontariuszami, przedstawicielami innych organizacji z Polski i ze świata wymienić się swoimi obserwacjami, opiniami i DOBRYMI PRAKTYKAMI. Krótki fotoreportaż ze zlotu.

 

 

 

2018-09-10T07:16:30+00:0010/08/2018|

About the Author:

członek komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP ds. komunikacji i relacji zewnętrznych