Łódzka w mundurach!

/Łódzka w mundurach!
Łódzka w mundurach!2018-11-16T14:29:09+00:00

Łódzka w mundurach

Wrzesień to dla nas wszystkich moment rozpoczęcia kolejnego roku harcerskiego. W naszych środowiskach ruszają akcje naborowe, a na wrześniowych zbiórkach witamy nie tylko dobrze znanych nam harcerzy, ale także nowych członków, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w ZHP.

Przy tej okazji chcemy przypomnieć Wam, że od 100 lat ZHP wychowuje młodych Polaków w oparciu o niezawodną harcerską metodę. Nie bez powodu mundur jest tak ważnym elementem harcerskiego wychowania. Jego bogata symbolika i historyczne korzenie wciąż przypominają nam o najważniejszych wartościach, jakimi każdy harcerz powinien kierować się w swoim życiu. Mundur to także nasze poczucie tożsamości. Takie same mundury nosi sto tysięcy harcerek i harcerzy w Polsce, co pozwala nam czuć, że jesteśmy wielką harcerską rodziną, w której każdy może na siebie liczyć. Nie zapominajcie o umundurowaniu również na Waszych zbiórkach, biwakach i innych działaniach. Sprawmy, żeby nasze codzienne zmienianie świata wokół nas było dzięki temu jeszcze bardziej widoczne!

Ostatnie zmiany w regulaminie mundurowym ZHP zostały wprowadzone w lutym 2018 r. Zapoznaj się z całym regulaminem i zobacz, czy Twój mundur jest z nim zgodny.

Pobierz regulamin mundurowy

KONKURS FOTOGRAFICZNY

KONKURS został zakończony!

Dziękujemy za zgłoszenia. Wyniki opublikujemy na stronie oraz na Facebooku do 30.11.2018 r.