Nominowani w kategorii NARODZINY DZIELNOŚCI

/Nominowani w kategorii NARODZINY DZIELNOŚCI
Nominowani w kategorii NARODZINY DZIELNOŚCI2018-09-17T16:34:00+00:00

Kategoria NARODZINY DZIELNOŚCI

 

GŁOSUJ JUŻ TERAZ NA SWOJEGO KANDYDATA>>

 

Prezentujemy sylwetki kandydatek i kandydatów nominowanych do KAMYKA 2018 w kategorii NARODZINY DZIELNOŚCI w kolejności alfabetycznej:

1.  pwd. Norbert Czarny

Harcerz, drużynowy, instruktor, aktywista, poseł, niestrudzony działacz i społecznik. Druh Norbert wiele czasu i energii poświęca na prace na rzecz innych oraz na zarażanie swoim entuzjazmem coraz większe grono harcerzy i instruktorów. Ma na koncie takie przedsięwzięcia jak: zorganizowanie zbiórki starych telefonów, z których dochód został przeznaczony na operację małego chłopca; koordynację akcji „Nakręca nas Franek” podczas której zebrano 2 tony plastiku z nakrętek również na operację, tym razem małego Franka; zaangażował harcerzy w akcję „Płomień dla bohaterów”, podczas której zapalali oni znicze na miejscach pochówku radomszczańskich Szaro-Szeregowców. Organizuje on również razem z harcerzami spotkania wigilijne z Kombatantami, współpracę z drużyną Nieprzetartego Szlaku oraz Radomszczańskie Dni Autyzmu. W jego instruktorskiej pracy harcerska służba zajmuje szczególne miejsce i jest ważnym narzędziem wychowawczym.

 

2. phm. Małgorzata Jędrzejczak-Prorok

Druhna Małgosia od wielu lat pełni funkcje instruktorskie w Hufcu Ozorków. Prowadząc gromadę zuchową działającą przy Przedszkolu Miejskim dostosowuje program i metodę harcerską do potrzeb dzieci 6-letnich. Realizując w codziennym życiu ideał służby podejmuje się licznych działań o charakterze wolontariackim na terenie Ozorkowa i poza nim. Współpracuje między innymi z Fundacją Przytul Kota, Kocia Mama, Schroniskiem dla psów, Hospicjum, Fundacją Gajusz, Ośrodkiem Preadopcyjnym Tuli-Luli, Stowarzyszeniem Społeczno-Edukacyjnym „Jesteśmy” oraz Polskim Stowarzyszeniem Ludzi Cierpiących na Padaczkę. Jest organizatorką akcji oraz koncertów charytatywnych, między innymi: Festyn dla Alanka, ozorkowskiej WOŚP, koncercie Dorośli-Dzieciom.

3.  hm. Anna Kaźmierczak

Druhna Anna Kaźmierczak swoje instruktorskie działanie związała na stałe z niełatwym zadaniem jakim jest praca w środowisku Nieprzetartego Szlaku. Jako zawodowy pedagog specjalny wspiera wszechstronny rozwój i samodzielność swoich podopiecznych również tworząc dla nich środowisko harcerskie, w którym dzieci z niepełnosprawnościami mogą poczuć smak harcerskiej przygody. Od wielu lat pełni funkcję drużynowej 2 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej NS im. Jana Brzechwy oraz jest kierowniczką Referatu NS w Chorągwi Łódzkiej. Działania jej drużyny zainspirowały do powrotu do ZHP dwie przyboczne, które rozwijają się i realizują próby instruktorskie oraz regularnie współpracują z Anią tworząc kadrę drużyny. Dh. Ania jako drużynowa pozyskuje stale środki dla drużyny, dzięki czemu  jej harcerze są umundurowani, biorą udział w zlotach i festiwalach. Ania organizuje coroczne spotkania świąteczna dla harcerzy drużyn NS.

4. phm. Kamil Rządkowski

Kamil Rządkowski jest drużynowym 7 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej „Wataha” w szczepie harcerskim „Pegaz”. Kamil jest osobą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Niejednokrotnie udowodnił swoją niezawodność i zaangażowanie wspierając spontaniczne akcje pomocowe i nie poddając się nawet w trudnych sytuacjach. Druh Kamil angażuje swoich harcerzy w liczne przedsięwzięcia na różnych szczeblach organizacji aktywnie pracując z ideałem służby i niesienia pomocy. Na wniosek swoich harcerzy został odznaczony medalem „Serce Dziecku”

5. phm. Agata Rzeźnicka

Druhna Agata Rzeźnicka na co dzień jest komendantką IX Szczepu Harcerskieo „FLO” w Piotrkowie Trybunalskim. Harcerstwo motywuje ją jednak również do podejmowania również innych aktywności o charakterze wolontariackim na skalę lokalną. Była ona członkiem największego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piotrkowie Trybunalskim, koordynowała prace związane z realizacje licytacji przedmiotów oraz prowadzeniem Banku. W ubiegłym roku przy współpracy ze stowarzyszeniem „Mam sąsiada” zaangażowała harcerzy do udział w organizacji Rodzinnego Festynu Sąsiedzkiego na terenie osiedla na którym działa jej szczep.

GŁOSUJ JUŻ TERAZ NA SWOJEGO KANDYDATA>>