Zespół Metodyczny Chorągwi Łódzkiej ZHP powstał z myślą o wsparciu pracy namiestników, instruktorów zespołów namiestniczych oraz instruktorów komend hufców odpowiedzialnych za wsparcie drużynowych. Zespół skupia w sobie dawne referaty metodyczne. Łącząc wspólnie siły dążymy do wzmocnienia sytuacji namiestnictw w środowiskach chorągwi.

Naszym celem jest zatem pomoc hufcom w budowaniu silnej i stabilnej struktury wsparcia drużynowego w jego pracy metodycznej czyli do tworzenia namiestnictw metodycznych (także form pośrednich jak namiestnictwa kilku metodyk lub namiestnictwa międzyhufcowe). W środowiskach zaś, gdzie nie pracują namiestnictwa, chcemy dać wsparcie także pojedynczym instruktorom odpowiadający za wsparcie drużynowego. Zależy nam na tym by w każdym hufcu, niezależnie od jego wielkości i możliwości, drużynowy otrzymywał odpowiednie wsparcie metodyczne, rzetelną ocenę i stałą opiekę.

Szefowa zespołu – hm. Katarzyna Kurowska – Hufiec Łódź-Polesie

W przeszłości drużynowa harcerska, przyboczna zuchowa, komendantka szczepu, członkini komendy hufca. Obecnie członkini Zespołu Harcmistrzowskiego, członkini Rady Chorągwi Łódzkiej, instruktorka Chorągwianej Szkoły Instruktorskiej, namiestniczka starszoharcerska i szefowa HKSW, członkini HZKK i HKSI, opiekunka licznych prób wędrowniczych i instruktorskich. Od wielu lat zaangażowana w pracę z kadrą i kształcenie, posiada SOKK. Laureatka plebiscytu “Niezwyczajni 2015” w kategorii “Kształcenie drużynowych” Z wykształcenia i pasji antropolog kultury, zawodowo koordynator projektów kulturalnych, filosemitka, entuzjastka jogi, biegania i czytania, a w nielicznych wolnych chwilach także gotowania.

Członkowie zespołu:

hm. Nina Malinowska – Hufiec Łódź-Polesie

W przeszłości drużynowa zuchowa (2 kolejnych gromad) i wędrownicza (drużyny wodnej), namiestniczka zuchowa, członkini komendy szczepu, grupy programowej hufca, kapituły stopni wędrowniczych szczepu i hufca, zespołu metodycznego GK, referatu zuchowego i zespołu kadry kształcącej hufca. Opiekunka licznych prób wędrowniczych i instruktorskich. Od wielu lat zaangażowana w rozwój metodyki zuchowej. Zawodowo handlowiec, szkoleniowiec i organizator. Uwielbiam skręcać balony i tworzyć z nich różne cuda, ale nie odmówię zajęć z decoupage czy filcowania wełny, generalnie majsterka to to, co lubię. Poza tym uwielbiam muzykę, gram na gitarze tylko amatorsko, ale na ognisko to wystarcza, a z zuchami wszelkie piosenki i pląsy zawsze były u mnie gotowe na każdy temat 😉 Kocham podróże po świecie i samodzielną organizację takich wyjazdów, naukę języków obcych (głównie hiszpańskiego ze względu na kolejne plany podróżnicze) i od pewnego czasu regularne zajęcia fit&jump (na trampolinach – skakanie uzależnia 😉 )Generalnie latem preferuję morze i jeziora, a góry raczej zimą z dużą ilością śniegu pod nartami niż latem na szlaku.

hm. Marta Gaś – Hufiec Skierniewice

Z harcerstwem związana od 2001 roku. Pełnione funkcje to m.in.: drużynowa zuchowa; namiestniczka zuchowa, zastępca komendanta hufca, kierowniczka Referatu Zuchowego, szefowa „Raptularza”, koordynatorka programu Święta Chorągwi `2009, kierowniczka obozów harcerskich i kolonii zuchowych, opiekunka licznych prób instruktorskich. Z wykształcenia pedagog, jednak obecnie spełnia się jako właścicielka Pizzerii Metro w rodzinnym mieście. Nieodłącznym elementem jej życia jest sport; zawodowo uprawia tenis stołowy, rekreacyjnie gra w siatkówkę. Uwielbia gotować, a w wolnych chwilach czytać kryminały.

phm. Monika Skiba – Chorągiew Łódzka

W przeszłości drużynowa drużyny artystycznej w Tomaszowie Mazowieckim, namiestniczka harcerska i starszoharcerska w Hufcu Łask, członkini HKSW w hufcu Łask, członkini Referatu Harcerskiego, instruktor biura Chorągwi Łódzkiej, opiekunka licznych prób zarówno wędrowniczych jak i instruktorskich w kilku hufcach. Posiada brązową odznakę kształceniową i programową. Obecnie członkini Zespołu Programowego i Metodycznego Chorągwi Łódzkiej. Z wykształcenia pedagog, animator społeczno-kulturalny, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego – pracująca w zawodzie:) W jej licznych pasjach i zamiłowaniach można odnaleźć miłość do gór i ciepłego morza, filmów, ogrodów, książek i sportu. Ustawicznie się kształci i nie planuje póki co zrobić przerwy od wiedzy:)

phm. Monika Suchan – Hufiec Łódź-Polesie

Szefowa Grupy Programowej Hufca Łódź-Polesie, członkini KSW Szczepu Młodych Orląt, instruktorka Chorągwianego Zespołu Metodycznego (wcześniej Kierowniczka Referatu Harcerskiego) wspierająca także realizację programu w chorągwi. W harcerstwie działa od prawie 20 lat, wiele lat prowadziła żeńską drużynę harcerską, była w komendzie szczepu. Ukończyła liczne szkolenia i kursy z zakresu promocji, wizerunku, programu, pracy z ludźmi – m. in. „Lider+”. Posiada Brązową Odznakę Kadry Programowej, realizuje BOKK. Przez ostatnie lata współtworzyła program podczas Seminariów Programowo-Kształceniowych w Załęczu. Pomysłodawczyni Ogólnopolskiej Konferencji Namiestnikowskiej Namiestnik MASTER. Prywatnie pedagog przedmiotów artystycznych, koordynator gier miejskich oraz asystentka w jednym z łódzkich wydawnictw. Człowiek orkiestra – interesuje się wieloma rzeczami m.in. rękodziełem, kulturą, muzyką, śpiewem, filmem, sztuką, fotografią, sportem, kulinariami. W wolnym czasie: uprawia sport, śpiewa w chórze, fotografuje, angażuje się w liczne działania społeczne i projekty, festiwale kulturalne.

Your Content Goes Here