Seminarium kształceniowo-programowe w Załeczu Wielkim

//Seminarium kształceniowo-programowe w Załeczu Wielkim

W miniony weekend, w dobrze znanym harcerzom Chorągwi Łódzkiej ośrodku Nadwarciański Gród, ponad 150 instruktorów z komend hufców brało udział w seminarium kształceniwo-programowym.

W piątek oficjalnie rozpoczęto imprezę, wieczorem odbyły się również pierwsze zajęcia.

Ważną częścią programu było zainicjowanie przez chorągwiany Zespół Promocji i Informacji nowatorski program korespondentów regionalnych, który ma na celu zacieśnienie współpracy z hufcowymi zespołami promocji, m.in. poprzez roczne szkolenia z podstaw warsztatu dziennikarskiego, które pomogą z pewnością w rzetelnym przekazywaniu newsów.

Sobotni dzień podzielony był na tematyczne bloki dla komendantów hufców, skarbników, programowców, kształceniowców i członków zespołów promocji. Instruktorzy uczyli się między innymi o pracy nad budżetami hufców, korzystaniu ze social mediów czy działaniach wspierających kadrę.

W niedzielę natomiast odbyła się dyskusja nt. planowanych zmian w finansowaniu ZHP, w której wzięli udział hm. Marian Antonik, hm. Krzysztof Budziński, a także reszta uczestników seminarium. Podczas debaty dokonywano wszelkich starań, by wypracować jedno stanowisko.

2016-11-27T14:37:39+00:0027/11/2016|

About the Author:

Jeden z wielu. :)