Hufiec Łódź-Polesie

//Hufiec Łódź-Polesie
Hufiec Łódź-Polesie2019-02-03T22:39:18+00:00
Zrzeszamy zuchy, harcerzy i instruktorów ZHP w gromadach zuchowych (7-10 lat), drużynach harcerskich (10-13 lat), drużynach starszoharcerskich (13-16 lat), drużynach wędrowniczych (16-25 lat), zorganizowanych w szczepy harcerskie. Każda gromada, drużyna i szczep prowadzi swój własny program, spełniając założenia statutowe ZHP poprzez zadania, realizowane przez zuchy, harcerzy i instruktorów. Uczymy swoich podopiecznych wielu pożytecznych umiejętności i sprawności sprawiając, że są bardziej odpowiedzialni i samodzielni. Naszą misją jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru. Dokładamy starań, by przy pomocy metody harcerskiej przyczynić się do rozwoju młodych ludzi w taki sposób, aby w pełni mogli wykorzystać swoje możliwości duchowe, intelektualne, społeczne i fizyczne jako odpowiedzialni obywatele – członkowie wspólnot lokalnych, narodowych i międzynarodowych.

W roku 2012 świętowaliśmy 55. urodziny, co stanowi najlepszy dowód na to, jak trudno w kilku zdaniach zamknąć ogrom naszych działań, tradycję i historię oraz wyjątkowe osobowości, jakie rozwijały się i nadal rozwijają w naszym hufcu.

Komenda Hufca

Komendantla – hm. Magdalena Dąbkowska