Harcerska Noc Muzeów już w tę sobotę!

/, Wieści chorągwiane i związkowe/Harcerska Noc Muzeów już w tę sobotę!

W sobotę, 20 maja 2017 r. w godzinach 14-01 zapraszamy do udziału w HARCERSKIEJ NOCY MUZEÓW. W tym roku, prócz zwiedzania zabytkowych wnętrz 19-wiecznej willi zapraszamy do wzięcia udziału w harcerskim wydarzeniu pt. „Wychowanie poprzez harcerskie specjalności”. Odwiedzić będzie można następujące wystawy:

 • „Arsenał Pamięci” – wychowanie patriotyczne poprzez historię.
  Wystawa wybranych prac konkursowych, prezentacja najciekawszych historii z lat ubiegłych
 • „Żeglarstwo – najstarsza harcerska specjalność” – wychowanie poprzez żeglarstwo.
  Prezentacja sprzętu żeglarskiego, wyposażenia jednostek pływających, zdjęć i filmów z harcerskich rejsów, okraszona opowieściami ludzi morza oraz oczywiście szantami
 • „Historia harcerstwa w odznace” – zbiory falerystyki harcerskiej, odznaki, medale, stare fotografie i dokumenty
 • „Zdobywaj szczyty” – wychowanie poprzez sporty ekstremalne – wspinaczka. Prezentacja technik i sprzętu wspinaczkowego połączona z możliwością samodzielnego wypróbowania własnych sił na linie.
 • „Salonik Richterów – zasiądź z nami” – historia wilii (w tym filmowa) w szczególnej scenerii Studia RetroFoto
 • „60-lecie 18 Łódzkiej Drużyny Harcerek im. Marii Porzezińskiej „WIERCHY”” – wychowanie harcerskie poprzez pracę z bohaterem i historią, prezentacja 18 tomów kronik drużyny, 3 tomów kartek z okazji Dnia Myśli Braterskiej,
 • „100-letnie zbiory Muzeum Harcerstwa Ziemi Łódzkiej” – wychowanie poprzez historię – prezentacja zbiorów, w tym odznak, proporców, medali, pucharów, sztandarów oraz umundurowania z przestrzeni lat.
 • „Służba ratownicza” – wychowanie poprzez ratownictwo medyczne. Prezentacja imprez z udziałem grupy ratowniczej, prezentacja technik, zdjęć i sprzętu.
 • „Harcerska nuta” – wychowanie poprzez śpiew.
 • „Zuchowe słodkości” – wychowanie ekonomiczne w drużynie – własnoręczne wypieki zuchów do spożycia na miejscu …. Mniam.

Zgłoszone patrole wezmą także udział w grze miejskiej KAPSUŁA CZASU:

Gra pozwoli nam się przenieść w czasie do roku 1895 r., kiedy to Zygmunt Richter, prowadzący fabrykę, tkalnię i wykańczalnię wełny postanawia przeprowadzić się ze swojej willi przy ulicy Wólczańskiej 199. Dom przy ul. Pałacowej 19 (obecna Stefanowskiego) zostaje z budynku biurowego ponownie przebudowany na willę z okazałym ogrodem, a właściciel planuje dokonać uroczystego otwarcia.

 

ZAPRASZAMY!

2017-05-18T07:45:35+00:0018/05/2017|

About the Author:

członek komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP ds. komunikacji i relacji zewnętrznych