Wczoraj zuchy, harcerki i harcerze z naszej Chorągwi wraz z pozostałymi uczestnikami uroczyście rozpoczęli Zlot ZHP w Gdańsku. Podczas ceremonii odbyły się m. in. koncerty, uroczyste przekazanie symbolicznych kluczy do Gdańska na ręce druhny Naczelniczki oraz bicie rekordu największej flagi Polski utworzonej z harcerzy.

W naszym gnieździe wszystkich wita zbudowana z drewna brama, wzorowana na głównej bramie łódzkiej Manufaktury. Poza tym goście mogą skorzystać z plenerowego kina i leżaków w nadmorskim słońcu.

 

Zlot to wyjątkowa okazja do spotkania harcerzy z całej Polski i nie tylko. Na Wyspie Sobieszewskiej są także gościnnie skauci z wielu krajów Europy. Przed nami kolejne dni pełne zlotowych wrażeń, poznawania kultury i przyrody Gdańska i samej Wyspy.

Serdecznie pragniemy podziękować naszym patronom, którymi są: Wojewoda Łódzki, Pan Zbigniew Rau oraz Marszałek Województwa Łódzkiego, Pan Witold Stępień. Dziękujemy także za wsparcie Województwa Łódzkiego, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, wydawnictwu Marron, firmie Rainbow oraz agencji Twórnia.