Ekspedycja – propozycja programowa na rok 2017/2018

//Ekspedycja – propozycja programowa na rok 2017/2018

Programowy Ruch Odkrywców opublikował propozycję programową na rok 2017/2018 pt. „Ekspedycja” (broszura informacyjna do pobrania TUTAJ)

Działanie drużyny będzie polegało na przeprowadzeniu wyprawy, w ramach której rozpracujecie wybraną lokalną zagadkę historyczną. Ustalanie miejsc ważnych wydarzeń, lokalizowanie nieistniejących już zabytków, poszukiwanie materialnych pamiątek przeszłości – to tylko niektóre pomysły na ekspedycję drużyny. Czas realizacji zadania nie jest z góry określony – może ono wypełnić weekendową wycieczkę, a może trwać wiele miesięcy, objąć szereg zbiórek, biwaków, rajdów i stać się głównym motywem rocznego planu pracy drużyny.

Propozycja ukazuje się już przed wakacjami, dzięki czemu możecie ją wykorzystać na obozach oraz na biwakach i zbiórkach organizowanych w ramach Nieobozowej Akcji Letniej.
2017-06-05T20:45:03+00:0005/06/2017|